Demon’s Souls po merr një remaster në PlayStation 5
Bluepoint Games janë duke u marrë me projektin Më në fund, loja që filloi nga seria e Souls e From Software po merr formë. Një trailer i Demon's Souls u shfaq në eventin e zbulimit të PS5 të Sony. Është…
Ky remake i trailerit të Diablo 1 do ju sjellë shumë nostalgji
E mbani mend trailerin e Diablo të Blizzard nga 1996? Nëse po, ky remake fantastik i këtij traileri  ka për të sjellë shumë nostalgji në mendjen tuaj. I krijuar nga një zhvillues i pavarur lojërash dhe një dizajner në studion…
Resident Evil 3 kap 2 milionë njësi shitjeje, pesë ditë pas lançimit
Resident Evil 3 Remake është deri më tani në një fillim fantastik. Kjo nëse do të bazohemi nga numrat e shitjeve që ka patur loja. Zhvilluesi Capcom ka zbuluar se loja ka shitur 2 milionë njësi. Në një deklaratë të…
Resident Evil 4 Remake mendohet të ketë filluar
Raportohet se Capcom ka në plan të sjellë Resident Evil 4 remake në 2022. Raportimi cciton "burime të ndryshe zhvillimi" të cilat indikojnë se Resident Evil 4 Remake ka nisur me produksionin. Pjesa e zhvillimit mendohet të jetë në përgjegjësinë…
Activision konfirmon Call of Duty 2020 dhe disa remasters
Ky do të jetë një vit mjaft i ngjeshur për Activision Në mënyrë aspak surprizuese, këtë vit do të kemi një lojë të re Call of Duty. Gjatë mbledhjes rreth rezultateve financiare të tre-mujorit të fundit të 2019, COO i…
Zhvillimi i Resident Evil 3 Remake thuajse ka përfunduar
Capcom nuk di të humbë kohë. Rrjedha e ngjarjeve në Resident Evil 3 duket tepër e shpejtë. Loja pasardhëse e Resident Evil 2 është përllogaritur që të vijë rreth një vit më vonë, një kohë tmerrësisht e shpejtë kjo duhet…
Remake i Resident Evil 3 do të vijë në prill të 2020
Remake do të vijë së bashku me Resident Evil: Resistance në PlayStation 4, Xbox One dhe Steam Zërat që kanë kohë që qarkullojnë se një remake i Resident Evil 3 do të vinte tashmë janë konfirmuar, pasi loja u zbulua…
Capcom hedh sërish shenja drejt Resident Evil 3 Remake
Një poster në uljet e Capcom në Steam sugjeron se kompania mund të sjellë remake-un e Resident Evil 3. Capcom është duke marrë pjesë në Steam Autumn Sale duke ofruar ulje në lojëra si Monster Hunter, Devil May Cry dhe…
Duket se një remake i Resident Evil 3 është duke u zhvilluar
Një leak sugjeron se Capcom mund të sjellë Resident Evil 3 remake në 2020ën. Duket se një remake i Resident Evil 3 mund të jetë në punë e sipër. Kjo sipas YouTuber-it Spawn Wave, i cili ka postuar një video…
Zbulohet pamja dhe data zyrtare e lançimit të Cache në CS:GO
Shikoni pamjet e para të Cache në CS:GO Një prej hartave më të pëlqyera nga fansat e CS:GO po ndryshohet dhe më në fund kemi një datë zyrtare për lançimin e saj. Pasi u hoq nga Competitive Map Pool në…