fbpx

Tag: pubg corp

PUBG Mobile fitoi mbi 240 milion dollarë muajin e kaluar
PUBG Mobile ishte loja e dytë me të ardhurat më të larta në mbarë botën gjatë muajit mars të 2021, sipas vlerësimeve të kompanisë Sensor Tower. Pjesa më e madhe e të ardhurave të lojës erdhi nga versioni i saj…
PUBG lëshoi 2D pixel shooter POBG me rastin e 1 prillit
Njoftimet e rreme të lojërave dhe projekteve janë të bollshme në Ditën e Gënjeshtrave të Prillit, por ka edhe disa kompani që shkojnë jashtë dhe në të vërtetë hedhin përmbajtje të re për të luajtur me shaka dhe për ta…
Gjithçka që duhet të dini mbi hartën e Karakin në PUBG Mobile
Shtimi i hartës Karakin në versionin 1.3 beta tërhoqi vëmendjen e tifozëve të PUBG Mobile në të gjithë botën dhe ata mezi prisnin mbërritjen e saj. Në një postim në mediat sociale, zhvilluesit më në fund njoftuan se harta Karakin…
Karakin do të shtohet në PUBG Mobile më 7 prill
Tencent ka zbuluar se një hartë e re Karakin do të shtohet në PUBG Mobile më 7 prill 2021. Ishte një nga gjërat më të pritura që do të transferohet në versionin mobile nga PUBG PC dhe së fundmi, harta…
DJ Alesso është i ftuar në përvjetorin e tretë të PUBG Mobile
PUBG Mobile do të festojë përvjetorin e tij të tretë më 21 mars. PUBG Mobile kishte bërë tease që disa të ftuar do të performonin në lojë gjatë festës së përvjetorit të tyre. Pas lançimit të Sezonit 18 të PUBG…
Sezoni 11 i PUBG mund të fillojë në prill me histori të re
Ata që janë duke pritur për lançimin e Sezonit 11 Survival të PUBG kanë marrë një lajm të mirë nëpërmjet leak-eve online. Leaker-i dhe dataminer-i i PUBG, PlayerIGN postoi një bllok teksti të zbuluar në versionin kinez të PUBG Mobile,…
Këto janë ndryshimet që kanë ardhur me patch 9.2 në PUBG
Patch 9.2 i PUBG, po sjell disa veçori të shkëlqyera në battle royale, duke përfshirë një automjet të ri, hapjen e goditjes së shoferit, disa rregullime të cilësisë së jetës dhe shumë cosmetics. Rikthehuni tek motorët tuaj me Dirt Bike-un…
Zhvilluesit e PUBG janë “duke punuar fort” për të shtuar Ranked Solos
"Që kur Ranked mode u prezantua në PUBG, shumë prej jush kanë kërkuar shtimin e Ranked Solos", thotë njoftimi në Twitter. "Ne duam që ju të dini se ne e kemi dëgjuar kërkesën tuaj, dhe po punojmë në mënyrë aktive…
PUBG ka shitur 70 milionë kopje
Ritmi i shitjeve është ngadalësuar, por sërish po ecën mirë. Vetëm tre vite pasi u lançua, PUBG ka shitur 70 milionë kopje. Kjo duke mos marrë parasysh versionin mobile të saj. Shifra e 70 milionë aplikon për në PC, Xbox…
Regjistrimet e PUBG Mobile Club Open Fall Split fillojnë më 24 qershor
Turneu do të jetë i hapur për të gjithë lojtarët Regjistrimet për PUBG Mobile Club Open (PMCO) Fall Split 2020 do të fillojnë më 24 qershor, njoftoi Tencent në finalet e PMPL të Azisë së Jugut. PMCO mbahet për pothuajse…