Tag: psvr

PS Plus do të sjellë 6 lojëra falas në Nëntor
Lojërat falas të PlayStation Plus të këtij muaji përfshijnë 6 lojëra në total. Sidoqoftë, mbajësit e PSVR janë të kënaqur pasi 3 prej tyre janë lojëra VR për të festuar 5-vjetorin e PS VR. Megjithëse grupi në vetvete nuk është…
Një thashethem tjetër sugjeron që kufjet PS5 PSVR janë në zhvillim
A mund të shohim një PSVR 2? Një raport i ri i ka hedhur benzinë zjarrit në thashethemet se Sony mund të jetë duke punuar në një kufje të gjeneratës së ardhshme PSVR për PS5. Kufjet origjinale të PlayStation VR…
Sony ka bërë Firewall Zero Hour falas gjatë gjithë fundjavës
Sony ka njoftuar se për këtë fundjavë do të bëjë falas një lojë ekskluzive të tijën PSVR. Firewall Zero Hour do të jetë falas për të gjithë anëtarët e PS Plus nga data 28 qershor deri në 1 korrik. Lojtarët…
Nuk do të ketë një PSVR Headset me ardhjen e PlayStation 5
Mark Cerny nga Sony zbuloi detaje të reja rreth PlayStation 5 në një intervistë ekskluzive. Në intervistë, ai konfirmoi se konsola do të vazhdonte të mbante suportin për VR Headset. Gjithsesi nëse po prisnit që një VR Headset i ri…
PlayStation 5 është konfirmuar! Çdo detaj që duhet të dini rreth tij.
E gjitha duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Si papritur, Sony në bashkëpunim me Wired zbuluan detajet kryesore të PlayStation-it të rradhës. Specifikisht arkitekti i PS4 do të jetë sërish në krye të detyrës për PS5. Mark…
Sony ka arritur të shesë mbi 4.2 milion PS VR në tre vitet e fundit
Sony është duke festuar një moment të rëndësishëm: tashmë ka shitur mbi 4.2 milionë PlayStation VR deri në datën 3 mars 2019, më pak se tre vjet pas fillimit të shitjeve. PS VR është shitur direkt nga Sony drejt blerësve online…
Megalith, MOBA për Playstation VR do të ketë një trial falas
Lojtarët e Playstation VR do të kenë mundësi të provojnë lojën falas për një javë. E lançuar në 8 Janar për 30 dollarë, Megalith solli zhanrin MOBA në Playstation VR. Por, ndryshe nga MOBA-t e tjera, Megalith nuk përfshin një…
PS5 do të suportojë 4K, 240 FPS dhe PlayStation VR?!
Kohët e fundit, analisti i industrisë së lojës Michael Pachter ka ndarë mendimin e tij mbi video-lojrat e gjeneratës së ardhshme dhe çfarë risie do të sjellin ato. Në lidhje me Xbox Pachter beson se do të suportojë 4K, 240…
Falcon Age sjell një fenomen shumë interesant në PSVR
Loja vjen në PSVR në 2019 Projekti më i fundit i studios Outerloop Games quhet Falcon Age. Falcon Age është një lojë e realitetit virtual për PSVR, e cila ka si synim t'ju japë lojtarëve një mundësi për të formuar…
Astro Bot Rescue Mission (PSVR) Review
Astro Bot Rescue Mission është gjëja më e përafërt që do të merrni nga një platformer Nintendoje për një platformë Playstation. ‘Japan Studio’ vërejti diçka të vecantë në tech demo-n e Robot Rescue të Playroom VR-it, por kjo fushatë është…