Tag: online

Historia e Gran Turismo 7 luhet vetëm online, dhe fansat nuk janë dakord
Gran Turismo 7 ka një histori vetëm online. Ndërsa këto kërkesa janë gjithnjë e më të barabarta për kursin, veçanërisht në lojëra sportive dhe garash me karriera të mëdha, kjo nuk do të thotë që komuniteti i serive është veçanërisht…
Watch Dogs: Legion Online është tashmë e disponueshme në konsola
Mode-i i ri online i Watch Dogs: Legion është zyrtarisht i disponueshëm në konsola, pavarësisht se versioni i PC-së është vonuar nga Ubisoft. Kanë kaluar gati 6 muaj që nga publikimi i lojës dhe Ubisoft më në fund ka publikuar…
Mësuesit bëhen twitch streamers falë pandemisë
Eddie Cheung, si shumë mësues, nuk e priste që të jepte mësim nga distanca - por pandemia ndodhi. Që nga viti 2020, rreth 73% e rretheve shkollore të SHBA-së japin mësim përmes videos, një ndryshim që prek 8 rreth milion…
I themi lamtumirë Zoom, tashmë Whatsapp desktop ofron audio dhe video call
Aplikacioni desktop i WhatsApp për Mac dhe PC pranon thirrje zanore dhe me video duke filluar që sot, njoftoi kompania, duke ofruar thirrje të enkriptuara end-to-end për përdoruesit në desktop si dhe mobile. Kjo do të thotë se WhatsApp dhe…
Back 4 Blood është loja më e fundit nga zhvilluesit e Left 4 Dead
Dhe mesa duket loja zombie do të vijë gjatë verës së vitit 2021 Loja më e fundit zombie vjen nga Turtle Rock Studio, studioja zhvilluese e Left 4 Dead, e cila ka sjellë së fundmi një trailer dhe gameplay mbi…
EA përcakton rregulla të reja për lojën online
Pozitive Play Charter është grupi i ri i udhëzimeve të komunitetit të EA, i zbatueshëm për të gjitha lojërat që ka publikuesi. Rregullat vetë nuk janë të zakonshme, por EA i ka vendosur ato në një format të lehtë për…