Juggernaut bëhet nerf në Warzone… disi
Mbretërimi i shkurtër i terrorit të Juggernaut në Call of Duty: Warzone ka gjasa t'i vijë fundi Patch notes u postuan në Twitter që detajojnë ndryshimet. Juggernaut crate është hequr në Buy Back Solos, si dhe Most Wanted contract. Për…
Shumë heronj të Dota 2 janë bërë nerf në Aghanim’s Labyrinth
Game mode-i i kësaj vere morri disa ndryshime drastike Vetëm dy ditë pas nisjes së eventit veror Aghanim's Labyrinth në Dota 2, Valve ka sjellë një patch shumë të madh që ka bërë nerf shumë prej heronjve të lojës. Edhe…
Raze do të bëhet nerf në patch-in e ardhshëm të Valorant
Kreu i dizajnit të personazheve të Valorant, Ryan “Morello” Scott, foli për nerfet e bëra ndaj Raze në një livestream Q&A të mbajtur së fundmi, duke identifikuar ultimate-in e saj dhe paternat e lojës. Riot ka si synim që të…
Zhvilluesi i Apex Legends shpjegon pse nuk do i bëjnë nerf Gibraltar
Një zhvillues te Respawn Entertainment ka shpjeguar arsyet se Gibraltar nuk do të bëhet nerf në Apex Legends. Pas njoftimeve të shumta të bërë në EA Play për lojën, përfshirë këtu prezantimin e crossplay, lojtarët e Apex Legends kanë plot…
Sipas dataminers, aim assist është bërë nerf në Fortnite
Nerf-i erdhi në mënyrë të fshehtë në lojë Sipas dataminer-it Lucas7yoshi, Epic Games ka bërë në mënyrë të fshehtë nerf aim assist në Fortnite në PC. Ai arriti të gjejë kod që tregon se disa prej vlerave të aim assist…
Update v12.50 i Fortnite sjell disa nerfe masive
Fornite v12.50 është këtu dhe bashkë me update-in vjen një numër i madh nerf-esh për disa items goxha të përdorura nga lojtarët. Epic ende nuk ka nxjerrë patch notes zyrtare, por mund të kuptojmë mjaftueshëm gjëra, bazuar në ato që…
Riot pranon se Raze duhet të bëhet nerf në Valorant
Lojtarët e Valorant mund të marrin frymë lirisht Raze ka bërë që shumë lojtarë të Valorant të ankohen për shkak të granatave të saj dhe damage që ajo bën, por për fat të mirë Riot Games ka pranuar se po…
Update-i i fundit i CS:GO sjell një mode 1v1 dhe një nerf për Deagle
Thuajse një javë pas buff-it të jumpshot accuracy të Deagle, Valve i ka bërë nerf. Accuracy jumping e Deagle është ndikuar nga një parametër arme, që Valve e shtoi në update-in e fundit: Innaciracy jump apex. Zhvilluesit e kanë vendosur…
Akali do të bëhet nerf në Patch 10.3 të League of Legends
Sipas Riot, Akali duhet të bëhet sërish nerf Duke qënë një prej kampionëve më të fortë në lojë gjatë 2 viteve të fundit, duket se Akali do të marrë sërish një nerf të madh në update-in e ardhshëm. Dizajneri i…
Ninja humb toruan pasi zbulon një nerf sekret të shield në Fortnite
Epic Games mund të ketë bërë një ndryshim në Fortnite Chapter 2 dhe Ninja nuk duket ta preferojë shumë këtë. Streamer-i i famshëm i Mixer ishte duke luajtur lojën battle royale në një nga transmetimet e tij të 12 nëntorit,…