Tag: moba

Vladimir Putin përgëzon fituesit e DOTA 2 World Champs
Team Spirit është skuadra e parë e Evropës Lindore që fiton International në më shumë se një dekadë, duke rrëzuar ekipin kinez PSG.LGD në një raund ndeshjesh të diskutueshme dhe tepër të ngushta. Vladimir Putin përkrah skuadrën në një postim.…
Honor of Kings bëhet loja e parë mobile që kap 10 bilion dollarë
MOBA Honor of Kings i Tencent ka arritur mbi 10 miliardë dollarë nga shpenzimet e lojtarëve që nga fillimi i tij në 2015, duke u bërë loja e parë mobile që e ka bërë këtë. Sipas një raporti nga Sensor…
Këto janë lojërat falas të Steam që mund të luani momentalisht
Lojërat më të mira falas në Steam, nga loja MMORPG si Rift, titulli i njohur MOBA, Dota 2, te loja BR Apex Legends, këtu janë lojërat që mund të provoni falas për PC. Dota 2 Dota 2 është një nga…
FC Barcelona planifikon të garojë në eSports të League of Legends
Klubi i famshëm spanjoll i futbollit, FC Barcelona bën përpjeke të qarta për t’u futur në një nga kompeticionet më të forta të League of Legends në Kinë, LPL, duke sponsorizuar një nga ekipet e saj. Gjigandët spanjollë të futbollit FC Barcelona,…
International 10 i Dota 2 ka arritur një rekord të ri
Përsëri ketë vit, Valve ka arritur të sigurojë një rekord të ri Esports i Dota 2 është një prej festimeve më popullore të zhanrit MOBA dhe si gjithmonë me prize pool të cilat thyejnë çdo vit rekorde. Valve zakonisht kontribuon…
3 lojëra mobile të ngjashme me Dota 2
Lojëra mobile MOBA të cilat mund t’i luani kudo në pajisjen tuaj mobile Jeni një fans i Dota 2 ose lojërave të zhanrit MOBA dhe doni të luani Dota 2 ose MOBA por nuk mundeni pasi për të luajtur Dota…
Pokemon do të sjellë një lojë të re MOBA stil League of Legends
Loja do të quhet Pokémon Unite Pokémon Unite është një MOBA që vjen në mobile dhe Nintendo Switch, dhe sheh beteja 5v5 në një hartë që do të duket e njohur për fansat e Dota 2 ose League of Legends.…
N0tail i përgjigjet komenteve të Doublelift për Dota 2 dhe LoL
N0tail tregon eksperiencën e tij të parë me League of Legends Komunitetet e League of Legends dhe Dota 2 kanë qënë në luftë gjatë shumicës së kësaj dekade. Lojtarët e dy lojërave MOBA më të mëdha në botë thonë se…
Doublelift thotë se League of Legends është më e vështirë se Dota 2
ADC-ja i Team Liquid jep mendimin e tij rreth këtij debati Doublelift është një prej emrave më të mëdhenj në League of Legends, pasi ka luajtur në nivelin më të lartë që prej 2011 dhe ka përfaqësuar Amerikën e Veriut…
Suksesi i SMITE ka kaluar çdo pritshmëri të krijuesve të saj
Deri më sot MOBA ka gjeneruar më shumë se 300 milion dollarë Kreu i Hi-Rez Studios ka njoftuar se SMITE është një nga MOBA-t më të suksesshme momentalisht në treg, me mbi 30 milion përdorues të regjistuar në të gjithë…