Tag: livestream

Streamer-i shkatërron kompjuterin e tij gjatë acarimit
Një streamer i Twitch ka tërhequr vëmendjen e shumë shikuesve pasi prishi setup-in e tij pasi humbi një luftë në New World. New World mund të mos jetë aq popullor sa ishte kur u lançua fillimisht, por ka ende një…
E3 do të rikthehet me tre ditë livestream nga 12 orë
E3 ka qenë historikisht java më e madhe e lajmeve në industrinë e videolojërave, por në 2020 ajo u anullua për shkak të pandemisë së COVID-19. Thashethemet se Electronic Software Association, që organizon E3, do riorganizonte eventin janë ndërtuar prej…
PewDiePie lidh një kontratë ekskluzive streaming me YouTube
E ardhmja e kanalit të tij duket se janë livestreams PewDiePie po hedh një tjetër hap drejt botës së livestreaming. Ai po bashkëpunon me YouTube për të sjellë më shumë kontent live në kanalin e tij. PewDiePie tha se ai…
Si të shikoni permierën e bashkëpunimit Fortnite x Batman?
Merrni shpërblime duke ndjekur në faqen tonë livestream-in që nis sot në orën 14:00 Bashkëpunimi Fortnite x Batman do të vijë këtë fundjavë dhe sot do të keni mundësi të shikoni premierën e tij. Epic Games ende nuk ka dhënë…
Policia sulmon Kampionin e Botës në Fortnite gjatë një livestream-i
Fatmirësisht, situata u mbyll me një fund të lumtur. Një njeriu normal nuk do i shkonte mendja se dikush që luan videolojëra dhe nxjerr para nga kjo gjë do të shënjestrohej ndonjëherë nga policia, por edhe bota e të bërit…
Zbulohet gameplay nga Borderlands 3, së bashku me shumë veçori
Janë zbuluar plot 3 orë nga loja Gearbox Software na dha ditën e djeshme pamjen e parë të gameplay-t në Borderlands 3, në një livestream i cili theksoi disa veçori që studioja ka implementuar në lojën e ardhshme, e cila…