Tag: horizon zero dawn

Zbulohet titulli i serialit Horizon në Netflix
Detajet e para të serisë së ardhshme televizive Horizon nga Netflix dhe Sony janë shfaqur në internet, dhe në fakt tingëllon sikur mund të jetë shumë e mrekullueshme. Sony konfirmoi se do të zhvillonte një seri të re të bazuar…
Këto janë filmat dhe TV Show që PlayStation po sjell
Sony së fundmi ka zbuluar goxha projekte në lidhje me lojërat e PlayStation të cilat dëshiron që t’i kthejë në filma ose seriale. Dhe më poshtë do të gjeni një listë me projektet e fundit që Sony ka planifikuar t’i…
Horizon Zero Dawn do të vijë së shpejti serial në Netflix
Sigurisht që kohët e fundit kemi parë që shumë videolojëra të bëhen filma, apo jo? Jo se përshtatjet në filma dhe TV të lojërave nuk kanë qenë gjithmonë një gjë, por vetëm këtë vit ne kemi parë publikimin e filmit…
Genshin Impact do të ketë një bashkëpunim me Horizon Zero Dawn
Genshin Impact, rrëmbeu zemrat e lojtarëve në vjeshtën e vitit 2020, po merr një ndërthurje të papritur me Horizon Zero Dawn. Nga zhvilluesi miHoYo, Genshin Impact është vendosur në botën shumëngjyrëshe dhe të pakufishme të Teyvat, e cila në vetvete…
Loja fantastike e PlayStation do të vijë në PC
Duket sikur një tjetër ekskluzivitet shumë i dashur për PlayStation 4 nuk do të jetë më ekskluziv për shumë gjatë. PlayStation kohët e fundit azhurnoi boxart për Ghost Of Tsushima të Sucker Punch, duke hequr banderolën "Only on PlayStation" dhe…
Lojërat që do të vijnë së shpejti nga PlayStation Studios
Studiot PlayStation të Sony,(SIE Worldwide Studios), janë mjaft të suksesshme kur bëhet fjalë për të argëtuar lojtarët me lançimet e reja. Suksesi i PS4 është kryesisht për shkak të ekskluzive të shkëlqyera të konsolave të zhvilluara nga studiot në pronësi…
Days Gone është loja me më shumë shitje në Steam në javën e lançimit
Days Gone tashmë është në PC afër 2 vjet pasi u lançua për herë të parë për PS4 dhe ka arritur të sigurojë pozicionin të lartë për sa i përket të ardhurave. Versioni për PC i Days Gone është bërë…
Një nga lojërat më të mëdha të PlayStation është falas sot
Horizon Zero Dawn, një nga titujt më të mëdhenj që nderon sistemet PlayStation, është falas nga sot dhe nesër për t'u shkarkuar në PlayStation 4 dhe 5. Në varësi të vendit ku është sistemi juaj, ju mund të filloni të…
Aloy e Horizon Zero Dawn po vjen në Fortnite si skin
Aloy nga Horizon Zero Dawn do të vijë në Fortnite Season 6 si një skin e re, ja si mund ta zhbllokoni atë: Disa rrjedhje të reja të Fortnite kanë zbuluar se Kapitulli 2, Sezoni 6 do të shfaqë një…
Sony jep 10 lojëra falas si pjesë e nismës Play at Home
Sony ka njoftuar 10 lojëra falas që janë pjesë e iniciativës PlayStation Play at Home në mars dhe prill 2021. Në përgjigje të pandemisë COVID-19, Sony nisi iniciativën Play at Home, duke u dhënë lojra falas gamer-ave të PlayStation pa…