Tag: fortnite

Konfirmohet Destiny 2 dhe Fortnite crossover
Skinet e Destiny 2 do të vijnë së shpejti në Fortnite, pasi FPS-ja e Bungie më në fund zbarkon në Epic Games Store me anniversary bundle. Bungie konfirmoi se thashethemet për crossover-in e Destiny 2 në Fortnite janë me të…
A po vjen Breaking Bad në Fortnite?
Një sondazh i dërguar nga epic ka përfshirë dhe Breaking Bad si crossover të mundshëm Me crossovers që vazhdojnë të jenë një mënyrë jashtëzakonisht të vazhdueshme për të tregtuar lojëra, botuesi Epic Games po kërkon të sjellë edhe më shumë…
Bëhet leak crossover mes Fortnite dhe Destiny 2
Thashethemet për crossover nga Destiny dhe Fortnite duken të jenë të vërteta, pasi një leaker ka zbuluar tre kostube armored sets me temë Fortnite që thuhet se po vijnë në Destiny 2. Prej disa kohësh, zbuluesit e Fortnite kanë sugjeruar…
Modaliteti 50v50 rikthehet në Fortnite
Një modalitet i ri Fortnite 50v50 mund të vijë së shpejti. Një modalitet i ri Fortnite është pothuajse gjithmonë diçka që ia vlen të emocionohesh dhe kjo do ta kthejë modalitetin Battle Royale në një luftë masive 50v50. Një modalitet…
Kamehameha është “Meta” tashmë në Fortnite
Kamehameha i Fortnite Dragon Ball është lehtësisht një nga armët e reja më argëtuese që kemi pasur në lojën battle royale. Është një pjesë e madhe e crossover të ri të Dragon Ball, por Fortnite Kamehameha është i veçantë sepse…
Momentet më komike nga crossover Dragon Ball x Fortnite
Epic Games ka sjellë shumë crossover në Fortnite duke sjellë një larmishmëri të madhe karakteresh në të. Dhe bashkë me crossover e fundit të Dragon Ball x Fortnite, shumë momente komike janë krijuar në këtë lojë battle royale. Dragon Ball…
Eventi Dragon Ball x Fortnite është live
Fortnite sjell një tjetër event madhështor, atë që të gjithë po e prisnin prej muajsh: Dragon Ball Crossover. Fortnite po bashkohet me Dragon Ball Super në një event të ri të madh crossover që do të shohë Goku, Vegeta, Bulma…
Eminem mund të bashkëpunojë me Fortnite
Fortnite mund të marrë një tjetër crossover të famshëm, këtë herë me legjendën e muzikës rap Eminem. Battle royale e Epic Games nuk është e panjohur për crossovers. Në fakt, kjo është një nga gjërat për të cilat është më…
Zbulohen disa detaje nga crossover Fortnite x Dragon Ball
Në rast se e keni humbur disi, zhvilluesi i Fortnite Epic Games më në fund zbuloi në fund të javës së kaluar se një lloj crossover Dragon Ball ishte vendosur zyrtarisht të shpallej. Ashtu siç është tipike për çdo lloj…
5 lojërat më të mira Online në PC për 2022
Lojërat për PC mund të jenë vërtet emocionuese për t'u luajtur, dhe më të mirat prej tyre krijojnë një përvojë emocionuese, nga titujt me pagesë deri tek ato falas. Me vitin 2022 tashmë këtu, disa lojëra kanë hyrë në PC-të…