Tag: final fantasy

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion Review
2022 ka qenë sigurisht një nga vitet më të çuditshme në historinë e Square Enix, i cili ka dyfishuar prodhimin e saj të RPG dhe kjo ka sjellë rezultate të ndryshme për çdo lojë. Për çdo remaster vërtetë solid dhe…
Final Fantasy 16 do jetë ekskluzive e PS5 për 6 muaj
Loja tjetër kryesore Final Fantasy do të jetë ekskluzive e PlayStation 5 për gjashtë muaj, sipas një reklame të re për konsolën e gjeneratës aktuale të Sony. Final Fantasy 16 ka qenë gjithmonë i prezantuar si i lidhur me një…
Zbulohen detaje të reja rreth Final Fantasy 16
Data e publikimit të Final Fantasy 16 është në verën e vitit 2023, sipas PlayStation. Ne gjithashtu pamë një trailer të ri emocionues për lojën RPG, dhe është e qartë se zhvilluesi Square Enix po punon shumë në duelet mes…
Video Pornografike e Final Fantasy ndërpret mbledhjen e Sentatit Italian
Mbledhja e Senatit Italian është ndërprerë nga një situatë e pakëndshme gjatë një bisede online në Zoom me një nga fituesit e Çmimit Nobel. Me pandeminë e krijuar nga COVID, njerëzit janë të detyruar që të kryejnë mbledhjet dhe bisedat…
Lojtarët e PC së shpejti do të paguajnë $70 për lojërat e reja
Në dyqanin Epic Games, lojtarët vunë re një çmim krejt të ri në listën për Final Fantasy VII Remake Intergrade - 70 dollarë paksa alarmante (megjithëse përfshirë DLC pas publikimit). Duket se Square Enix ishte i vetëdijshëm se kjo mund…
Final Fantasy XIV iu sjell lojtarëve një javë falas
Sot në Final Fantasy XIV lançohet expansion i shumëpritur Endëalker duke sjellë një mal me lojtarë në MMO. Por kjo gjë solli probleme të mëdha për serverat e lojës dhe kjo e bën Square Enix që t’iu dhurojë lojtarëve një…
Sipas thashethemeve Square Enix ka vendosur të publikojë një Spinoff të ri të Final Fantasy
Gjatë fundjavës, një numër thashethemesh kanë qarkulluar rreth njoftimeve të mundshme të E3. Në veçanti, një thashethem duket se po vërtitej rreth dy faqeve të internetit, Reddit dhe forumi i lojrave Resetera, në lidhje me një spinoff të ri Final…
Final Fantasy 14: Endwalker do të vijë në 23 Nëntor, hidhini një sy trailerit
Zgjerimi i parafundit në historinë aktuale të Final Fantasy 14 fatmirësisht do të vijë këtë vit. Gjatë  transmetimit të drejtpërdrejtë të Final Fantasy 14, drejtori i lojës Naoki Yoshida dha një datë lançimi, 23 nëntor 2021. Ai pranoi se kjo…
Super Smash Bros. Ultimate do të sjellë Sephiroth nga Final Fantasy VII
Nintendo zbuloi luftëtarin më të ri të Super Smash Bros. Ultimate, gjatë The Game Awards 2020. Ai është Sephiroth i Final Fantasy, i cili do të sjellë gjithë antagonizmin që mund të prisni në lojë. Ju mund të shikoni trailerin…
Final Fantasy 7-15 do të vijnë në Xbox Game Pass PC
Një grup lojërash shumë interesant Në X019 në Londër përpara disa ditësh, Square Enix doli në skenë për të zbuluar se shumë lojëra të Final Fantasy do të vijnë në Xbox Game Pass, përfshirë këtu Game Pass në PC. Më…