Tag: dota

A është Dota 2 dead game? Ky është numri i lojtarëve në 2022
Ndërsa Dota 2 ka qenë në një gjendje të vështirë për vite me radhë, numri i lojtarëve të saj në të vërtetë gëzoi rritje të fortë në 2021, edhe pse viti pati një shans të ishte katastrofik për MOBA-n e…
Kosova arrin të sigurojë medalje në Dota 2 në IESF World Championship
Dota 2 është një ndër ato lojëra esports e cila njihet goxha kudo në botë dhe për të cilën organizohen shpesh evente të ndryshme. Dhe në një ndër tyre, ekipi i Kosovës në Dota 2 ka arritur që të fitojë…
Vladimir Putin përgëzon fituesit e DOTA 2 World Champs
Team Spirit është skuadra e parë e Evropës Lindore që fiton International në më shumë se një dekadë, duke rrëzuar ekipin kinez PSG.LGD në një raund ndeshjesh të diskutueshme dhe tepër të ngushta. Vladimir Putin përkrah skuadrën në një postim.…
Valve po kërkon ndihmën tuaj për një nga lojërat e saj
Dota 2 së fundmi ka patur shumë probleme gjatë muajve të fundit dhe Valve po kërkon ndihmën tuaj për ta rregulluar këtë probleme që lojtarët kanë hasur. Për një kohë të gjatë lojtarët e Dota 2 kanë hasur probleme të…
Netflix dëshiron të përfshihet më shumë në industrinë e gaming
Netflix ka eksperimentuar në hapësirën e video lojërave gjatë viteve, përmes një kombinimitë bazuar në shfaqje të njohura si Stranger Things si dhe të zgjidhni shfaqjet tuaja interaktive si Black Mirror: Bandersnatch. Raportet e reja këtë javë tregojnë se gjigandi…
DOTA: Dragon’s Blood e gjeni tashmë në Netflix!
Loja multiplayer online e Valve, Dota 2, sjell më në fund anime e saj më të fundit e cila është quajtur Dota: Dragon’s Blood në Netflix. DOTA: Dragon's Blood është tani e disponueshme në Netflix në të gjithë botën, me…
Trailer i ri i Dota: Dragon’s Blood tregon më shumë detaje rreth kësaj anime
Adaptimi i Dota 2 në anime do të tregojë më shumë rreth lore të lojës Para pak kohësh Valve prezantoi një serial të ri të animuar në bashkëpunim me lojën e famshme të Valve, Dota 2, bashkë me një trailer…
Një bug në Dota 2 bën Iron Talon të punojë me non-neutral creeps
Ky bug prek 4 heronj: Brewmaster, Lone Druid, Visage dhe Warlock Iron Talon është një prej items më të dobishëm tier-one neutralë për farm. Megjithatë, fal një bug-u të zbuluar sot nga një lojtar i Dota 2, ky item mund…
Dota 2 arrin sërish mbi 400,000 lojtarë mesatarisht
Loja kishte që në nëntor që nuk i arrinte këto shifra Numri i lojtarëve të Dota 2 ka qënë vazhdimisht në rënie gjatë vitit të fundit, por muaji i kaluar pa një rritje të madhe për disa arsye, me lojën…
Valve postoi pa kontekst trailer-in e The International 10
Çfarë kuptimi ka ky trailer? Edicioni i 10 i The International është më shumë se 6 muaj larg, Dota Pro Circuit 19-20 nuk është as në gjysmën e saj, por Valve vendosi të postonte trailer-in e TI pa asnjë kontekst.…