Tag: dlc

Anno 1800 sjell DLC-në e parë të Season 3, Docklands
Duke filluar nga sot, lojtarët e Anno 1800 mund të ndërtojnë në Docklands, DLC-ja e parë e sezonit të tretë të Anno 1800. Lojtarët do të jenë në gjendje të ndërtojnë një lagje depo modulare duke filluar me ndërtesën kryesore…
DLC-ja ‘A New God’ e Immortals Fenyx Rising është tani live
Immortals Fenyx Rising: A New God DLC ka dalë tani, së bashku me një demo falas të cilën shumë lojtarët mund të dëshirojnë ta provojnë Paketa e parë DLC për lojën mitologjike aksion është në dispozicion për 14,99 dollarë ose…
DLC e Cyberpunk 2077 do të zbulohet pas lançimi
Një nga lojërat më të mëdha të kësaj gjenerate është shumë pranë lançimit dhe duket se njerëzit duan të dinë se çfarë DLC do të skellë. Zhvilluesi CD Projekt Red ka konfirmuar më shumë detaje se çfarë do të sjellë…
‘Doom Eternal: The Ancient Gods’ ka dalë tani; përmban harta dhe skins të reja
Paketa e parë DLC për Doom Eternal, The Ancient Gods Part One, është lançuar dhe Bethesda ka detajuar se çfarë mund të presin lojtarët nga expansion-i i ri. Në një postim në faqen zyrtare të Bethesda, zhvilluesi renditi një numër…
DLC Kate Bishop e Marvel’s Avengers është vonuar, por lojtarët po marrin gjëra falas
Marvel's Avengers ka qenë duke humbur lojtarë me ritme alarmuese, që kur loja ishte live në fillim të shtatorit. Kjo nuk është domosdoshmërisht një shenjë e keqe, por po bëhet pak më e vështirë për të bashkuar skuadrat për multiplayer…
Rambo do të vijë në Mortal Kombat 11 muajin e ardhshëm
Mortal Kombat 11 po shton një treshe të re vrasësish në listën e saj muajin tjetër, duke përfshirë edhe një titan të filmave aksion të viteve '80, Rambo. Rambo i bashkohet Robocop dhe Terminator, si dhe luftëtarë të tjerë si…
Byzantium & Gaul Pack është bërë e disponueshme së fundmi në Civilization VI
Paketa e tretë DLC në Civilization VI - New Frontier Pass, Byzantium & Gaul Pack, tani është në dispozicion në Xbox One, PS4, Nintendo Switch, Windows PC, Mac dhe Linux! Më poshtë janë veçoritë kryesore: Lider i ri: Basil II…
Lojtarët e Cyberpunk 2077 mund të “presin më shumë” DLC sesa The Witcher 3
Gjatë një thirrje konference në gjysmën e parë të vitit 2020, një nga pyetjet kishte të bënte me suportin pas lojës për lojën RPG, dhe nëse do të ndiqte një trajektore të ngjashme me shumë aventura të Geralt. Përgjigja është…
Pjesa e dytë e DLC-së së Doom Eternal do të dalë në 7 muajt e ardhshëm
"Ato janë të dyja pjesë e Year One Pass", tha producenti ekzekutiv, Marty Stratton në një intervistë të fundit. "Kështu që, ju mund të supozoni se ato janë të dyja brenda një viti nga lançimi." Ndërsa Doom Eternal doli në…
DLC e parë e Doom Eternal, The Gods Ancient, arrin muajin tjetër
Detajet e kapitullit tjetër të DOOM Eternal u zbuluan dje gjatë Gamescom Opening Night Live. DOOM Eternal: The Ancient Gods, Part One, që do të dalë më 20 Tetor 2020, është një expansion i ri single-player në ekskluzivitetin e DOOM.…