Discord ndryshon brandimin kundrejt gaming për të zgjeruar audiencën
Discord dëshiron të jetë "vendi juaj për të folur" Discord fillimisht u lançua me një fokus të vetëm në videolojëra dhe njerëzit që i luajnë ato. Madje, tentoi të kishte dhe dyqanin e vet dixhital dhe një lloj abonimi për…
Në Discord po qarkullon një virus që ju vjedh password-in
Kini kujdes me files që shkarkoni në Discord Në vetëm pesë vite, popullariteti i Discord me gamers është rritur shumë. Platforma ka tani mbi 250 milionë përdorues dhe çdo ditë janë aktiv mbi 15 milionë, gjë që e ka bërë…
Beta e Discord zvogëlon zhurmën në sfond gjatë bisedave tuaja
Miqtë tuaj nuk do të dëgjojnë më shumë se zëri juaj Bisedat në voice chat-in e Discord janë veçanërisht të rëndësishme kur pandemia COVID-19 po i shtyn shumë njerëz të punojnë dhe të luajnë në shtëpi, dhe tani ka një…
Tournamenti Quarantine Royale në Discord
Ky ishte tournamenti GameON Quarantine Royale i fundjavës së kaluar. Do të vazhdojmë me tournamente online çdo fundjavë. Sigurohuni të bëheni pjesë e Discord-it tonë për të mësuar më shumë! https://discord.gg/6XHfp2N
Discord ka bërë ban miliona adresa për t’u përballur me spam
Discord bëri ban 5.2 milionë adresa mes muajve prill dhe dhjetor të vitit të shkuar. Kompania e zbuloi këtë gjë sot në raportin e dytë të transparencës. Arsyet më të shpeshta për banet e adresave ishin spami dhe kontente të…
Discord rrit kapacitetin e serverave, por kanë sërish probleme
Shërbimi i komunikimit me zë nuk duket se po e përballon mirë fluksin Ndërkohë që njerëzit në të gjithë botën janë inkurajuar të qëndrojnë në shtëpi dhe po kërkojnë mënyra për të kaluar kohën, shërbime si Discord janë përballur me…
Discord rrit limitin e shikuesve në streaming meqë coronavirus po i mban njerëzit në shtëpi
Discord ka njoftuar sot se ka rritur përkohësisht limitin e shikuesve të Go Live nga dhjetë në pesëdhjetë. Kompania shpreson se kjo rritje do të ndihmojë ata që janë duke punuar, duke marrë mësime ose thjesht duke u socializuar me…
Lojtarët e Fortnite po fitojnë para duke bërë stream snipe Ninja
Vetë Ninja ka reaguar rreth kësaj situate Si një prej streamer-ave më të mëdhenj në botë, Ninja ka gjithmonë një shënjestër mbi 'të, pasi lojtarët duan të krenohen se e kanë vrarë atë. Madje, disa prej tyre po fitojnë para…
Nitro Games e Discord do të mbyllet në tetor
Askush nuk po i luan lojërat flas, ndaj Discord thjesht do i heqë. Programi Nitro i Discord, një shërbim subscription që ofron opsione shtesë në këtë platformëdhe akses në shumë lojëra indie do të mbyllet. Discord tha se ka mësuar…
Discord do të sjellë streaming për lojëra, por më ndryshe nga Twitch
Me Go Live, ju do të mund të bëni stream veten tuaj duke luajtur një lojë përpara 10 miqve. Discord do të sjellë një tipar të quajtur Go Live për aplikacionin e tij në desktop në datë 15 gusht. Ky…