Tag: dead space

The Callisto Protocol do të vijë në Dhjetor
Krijuesit e Dead Space do t'i kthehen zhanrit horror sci-fi këtë vit me The Callisto Protocol. Zhvilluar nga Striking Distance Studios, loja do të dalë në treg më 2 dhjetor duke mundur Electronic Arts 2023 Dead Space në treg me…
Remake i Dead Space do të vijë në Janar të vitit 2023
Electronic Arts zbuloi gjatë ditës së sotshme se remake i shumëpritur i lojës Dead Space është goxha afër gjatë një livestream të kryer së fundmi. Njoftimi për zbulimin e datës së lançimit të Dead Space ka ardhur gjatë një livestream…
Remake i Dead Space do t’iu qëndrojë besnik origjinalit
Dead Space është një nga ekskluzivitetet më ikonike të Horror të të gjitha kohërave, por fatkeqësisht ishte jetëshkurtër për shkak të një ridrejtimi në ndeshjen e tretë që çaktivizoi shumë lojtarë. Fatmirësisht, duket sikur EA është e hapur për idenë…
Dead Space po merr një remake të shumëpritur
Një nga lojërat më ikonike  është marrja e një facelift të gjeneratës së ardhshme. Në ngjarjen e saj EA Play Live, Electronic Arts zbuloi se një xhirim i Space origjinal është në zhvillim e sipër dhe do të lançohet në…
Dead Space mund të bëhet reboot
Një nga lojërat e preferuara është duke u bërë reboot sipas Gematsu, Eurogamer dhe Venture Beat, të cilët të gjithë thonë se kanë dëgjuar se një reboot për Dead Space është në zhvillim. Konkretisht, Jeff Grubb i Venture Beat thotë…
5 seri horror që duhet të rikthehen me PS5 dhe Xbox Series X
Këto janë disa prej lojërave horror më të mira, por të cilat janë harruar ndër vite Kjo gjeneratë e gaming nuk e ka rrahur shumë zhanrin horror. Në fakt, shumica e lojërave më të mira horror kanë ardhur nga zhvilluesit…