fbpx
Gjasat janë që Robert Pattinson do të jetë Batmani i ardhshëm
Askush nuk është i kënaqur për këtë lajm... Ajo çfarë kurrë nuk do e prisnim ishte që pasardhësi i Ben Affleck në rolin e Dark Knight të ishte Robert Pattinson. Epo ja që ky është lajmi që e ka bërë…
Shazam! i ka lënë shumë mbresa Hideo Kojima
Hideo Kojima, autor i videolojërave të ndryshme, duket se ka mbetur mjaft i kënaqur me Shazam!. Pasi pa filmin ky i fundit iu drejtua Twitterit për të shprehur mendimet e tij, të cilat tekstualisht ishin: "Pashë SHAZAM, pasi më tërhoqi…
Arsyeja e vërtetë pas dështimit të Anthem dhe pse nuk duhet ta blini – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Joker i DC vjen me nje trailer 4. Blackout mode behet nje muaj falas në Call of Duty: Black Ops 4 3. Albion Online bëhet free-to-play 2. Borderlands 3 do te…
Shazam! është një tjetër sukses masiv për DC
Teksa Marvel bëhet gati ti japë fund një dekade serish filmash me Avengers: Endgame, rivalët DC dhe Warner Bros më në fund kanë arritur suksesin e tyre në ekran. Një fundjavë hapëse prej $53 milionë për filmin Shazam! është prova…
Mos humbni trailerin e ri të Joker. Është i errët dhe tragjik.
Nuk është Heath Ledger, por prapë është mjaft mirë. Traileri i parë për filmin e DC të Joker është publikuar dhe duket mjaft emocionues. Ky film është historia e origjinës së personazhit dhe ka si protagonist Joaquin Phoenix në rolin…
Suicide Squad 2: Will Smith nuk do të rikthehet si Deadshot
James Gunn nga Guardians of the Galaxy do të jetë regjizor. Vazhdimi i Suicide Squad duket se do të humbasë një nga anëtarët më të rëndësishëm të ekipit të tij. Will Smith, që ka portretizuar Floyd Lawton ose ndryshe Deadshot…
Aquaman 2 është konfirmuar dhe do të ketë skenaristin e tij origjinal
Ende nuk dihet nëse do të jetë pjesë e projektit edhe regjizori i filmit të parë Aquaman solli mbi $ 1.1 bilion në box office, duke u bërë automatikisht një nga filmat komercial të vitit. Me një sukses të niveli…
Aquaman: Filmi më i madh DC që pas Dark Knight Rises i 2012s
Aquaman, filmi më i fundit i superheronjve të DC ka qenë dhe vazhdon të jetë një sukses masiv në box office. Pas një fundjave tjetër në vend të parë, filmi tanimë ka bërë 751.8 milion $ në mbarë botën. Sipas…
Spekulohet lançimi i një loje DC nga Warner Bros Montreal
Edhe pse Rocksteady Studios thanë se nuk do të bëjnë një lojë me Superman-in (pas spekulimeve të hedhura), dihet të paktën se WB Montreal po punon me disa lojëra DC. Sipas adresës në LinkedIn të një punonjësi mund të dihet…
Urojini mirëseardhjen Harley Quinn dhe Joker në PUBG
PUBG dhe DC janë bashkuar për të sjellë Harley Quinn dhe The Joker në PlayerUnknown Battlegrounds, të paktën si skins. Versioni i kësaj dysheje vjen nga Suicide Squad. Deri në këtë pikë, PUBG ka njoftuar këtë dyshe si skins, siç…