Tag: covid 19

Një person shpenzon 57,000 dollarë nga fondet e ndihmës për COVID në kartën Pokémon
Ndërsa ne ishim të gjithë në karantinë, kartat Pokemon përsëri patën një rritje të interesit. Loja me letra, e fokusuar në qindra përbindësha, ka pasur një valë interesi në kohën e saj, por kohët e fundit u ndje sikur të…
Ekipet e kualifikuara për League of Legends World Championship 2021
Për të dytin vit radhazi, League of Legends World Championship do të zhvillohej në Kinë. Ishte planifikuar një turne në shumë qytete që përfshinte pesë vende të dallueshme nga Shangai në fazën fillestare të turneut në Shenzhen në finale. Por…
Anullohet PAX Australia 2021
PAX Australia 2021 është anuluar, duke shënuar vitin e dytë me radhë që ngjarja ka humbur versionin e saj fizik për shkak të pandemisë Covid-19. "Ekipi PAX Aus ka marrë vendimin e vështirë për të anuluar PAX Aus 2021," thuhet…
Pfizer thotë se doza e tretë ju mbron nga varianti “Delta” i COVID-19
Një dozë e tretë e vaksinës Pfizer/BioNTech Covid-19 mund të forcojë mbrojtjen kundër variantit Delta, përtej mbrojtjes së ofruar nga dy doza standarde, sugjerojnë të dhënat e reja të publikuara nga Pfizer. Të dhënat e postuara sugjerojnë se nivelet e…
Informacion i gabur për COVID po vret njerëzit
Presidenti i SHBA Joe Biden ka paralajmëruar se përhapja e dezinformatave Covid-19 në mediat sociale po "vret njerëzit". Ai po i përgjigjej një pyetje nga një reporter në lidhje me rolin e pretenduar të platformave si Facebook në përhapjen e…
Punonjësit e Microsoft fjetën në punë gjatë pandemisë?!
Punonjësit e Microsoft fjetën në qendrat e të dhënave software të kompanisë gjatë kulmit së pandemisë së koronavirusit, tha një ekzekutiv i kompanisë. Ndërsa shumë kompani të teknologjisë së lartë vendosën që punonjësit e tyre të punonin nga shtëpia pasi…
Akuza false mbi një variant të ri të COVID | Singapore përplaset me Facebook & Twitter
Singapori ka urdhëruar Facebook, Twitter dhe një botues lokal për të korrigjuar atë që thotë se është një deklaratë e rreme që qarkullon që nënkupton një variant të ri të koronavirusit me origjinë nga qyteti-shtet dhe rrezikon të përhapet në…
Far Cry 6 dhe Rainbow Six Quarantine pritet të dalin këtë Shtator
Ubisoft konfirmoi në thirrjen e saj të fundit të fitimeve se Far Cry 6 dhe Rainbow Six Quarantine janë ende në vijë për t'u lëshuar para fundit të shtatorit 2021. Gjithashtu rikonfirmoi se të dy lojërat pritet të fillojnë në…
Gamescom 2021 do të jetë dhe këtë vit një event digjital
Viti 2020 bëri që shumë nga eventet më të mëdha të industrisë të anuloheshin plotësisht, ose të përshtateshin në një format dixhital, për shkak të pandemisë globale të shkaktuar nga COVID-19. Pavarësisht shumë përparimeve në minimizimin e përhapjes të virusit,…
Facebook ka në plan të fillojë rihapjen e zyrave më 10 maj
Selia kryesore dhe lokacionet në Bay Area do të hapen me kapacitet 10%, nëse numrat e rasteve të reja me COVID-19 vazhdojnë të bien. Të premten Facebook konfirmoi qe po planifikon hapjen e zyrave me kapacitet 10 % me 10…