F1 2020 Review
F1 2020 tregon se si zhvilluesi zyrtar i lojërave F1, Codemasters, vazhdon të evolojë dhe t’i përshtatet realitetit të botës së F1. Ardhja e My Team në lojë, Split Screen dhe shumë aspekte të reja gameplay tregon se zhvilluesit janë…
F1 2020 Deluxe Schumacher Edition është lançuar sot
Kjo është sipas një njoftimi për shtyp, në të cilin studiot zbulojnë datën e lëshimit të F1 2020 si 10 korrik 2020 për të gjitha platformat, përfshirë, për herë të parë në historinë e serive të gjata, Google Stadia. Përmbajtja…
Project Cars 3 do të lançohet në 28 gusht
Më herët gjatë këtij muaji pamë pamjet e para të Project Cars 3 dhe loja është tashmë drejt vijës së finishit. Ju do të mund të filloni ta luani atë në 28 gusht. Ky është Project Cars i parë, që…
Dirt 5 do të vijë në 9 tetor
Codemasters postoi një trailer të ri, duke njoftuar se Dirt 5 do të lançohet në 9 tetor. Traileri fokusohet shumë në career mode. Troy Baker dhe Nolan North do të jenë dy zërat e talentuar që kanë dubluar në career…
Career mode e Dirt 5 mbart mbi 130 evente
Dirt 5 dukej fantastike kur bëri zbulimin e saj të parë në muajin maj, duke treguar si do të dukeshin pamjet në gjeneratën e ardhshme dhe gjithashtu duke shpalosur një soundtrack shumë fiksues. Tani zhvilluesi Codemasters ka dhënë detaje të…
Këto janë pamjet nga cirkuiti i ardhshëm i F1 2020, Hanoi
Kohët e fundit u zbuluan pamjet e para në lojën F1 2020 dhe tani studioja zbuloi pistën e dytë të lojës; Hanoi F1 2020 Hanoi Circuit, me qendër në zemrën e kryeqytetit të Vietnamit, "bashkon karakteristikat e një cirkuiti rrugor…
Këto janë pamjet tuaja të para të gameplay të F1 2020
Klipi i ri feston 70 vjetët e Formula 1 dhe tregon plot "beteja rrotë më rrotë në disa nga pistat më të vështira të sezonit" Siç theksohet nga studioja, traileri i ri i F1 2020 gjithashtu përfshin një vështrim në…
Codemasters do të njoftojë lojën e re Dirt së shpejti
Bëhuni gati për diçka ndryshe Nëse ju pëlqen të luani lojëra me gara, padyshim që jeni të njohur me skuadrën e zhvillimit Codemasters, por edhe me punën e tyre mbi Dirt. Vitin e shkuar patëm lançimin e DiRT Rally 2.0.…
Formula 1 do të organizojë gara Virtual Grand Prix me pilotët e F1 2019
Tifozët e Formula 1, ashtu si praktikisht të gjithë tifozët e sporteve në të gjithë botën, u është dashur të vuajnë anulimin dhe/ose vonesën e garave të para të kampionatit për shkak të pandemisë COVID-19. Sidoqoftë, falë lojës zyrtare F1…
DiRT Rally 2.0: Luajeni falas në Xbox One gjatë fundjavës
Ju mund ta provoni lojën racing DiRT Rally 2.0 pa ndonjë detyrim shtesë këto ditë, të paktën në Xbox One. Nëse ndonjëherë kishit dëshirën të provonit videolojën racing DiRT Rally 2.0, e keni tashmë mundësinë veçanërisht për pronarët e Xbox…