Tag: cheaters

Battlefield 2042 do të bëjë ban cheaters pa asnjë paralajmërim
Battlefield 2042 është disa ditë larg nga open beta e saj e shumëpritur, dhe pak më shumë se një muaj larg nga publikimi i saj i 19 nëntorit. Përpara kësaj, zhvilluesi DICE ka shpërndarë një postim të sinqertë në blog…
Account i juaj i Warzone mund të bëhet ban
Raven Software ka bërë ban dhjetëra mijëra cheaters nga Call of Duty: Warzone. Pak para sezonit të ri, 50,000 llogari të tjera u bën ban dhe akoma më mirë, po punohet edhe një programi i ri anti-cheat. Që nga Marsi…
Si të bëni ‘report’ cheaters në Warzone
Mashtruesit (ang. Cheaters) janë reale për shumë nga lojërat më të mira të sotme, kështu që nuk është për t'u habitur që Call Of Duty Warzone nuk përjashtohen nga kjo tendencë. Nëse ju pëlqejnë lojërat COD dhe keni luajtur për…
Warzone deri më tani ka bërë ban 500,000 llogari për cheating
Call of Duty: Warzone ka probleme me mashtrimet dhe abuzimet, siç ndodh në çdo lojë të famshme. Activision njoftoi se veprimet e saj të fundit për të ndihmuar në marrjen e këtyre çështjeve nën kontroll kanë goditur 30,000 llogari, duke…
Blacks Ops – Cold War ka që tani shumë cheaters
Hacked off Call of Duty: Black Ops - Cold War ka filluar, oooh, tre ditë, dhe tashmë ka më shumë prova video të cheaters që kryejnë trazira. Një bukuri e veçantë mund të shihet në klipin më poshtë. Shembulli i…
1 milion llogari të Free Fire janë bërë ban për cheating në 2 javët e fundit
Cheating është një problem me të cilën përballet çdo zhvillues në industrinë e lojërave dhe është akoma më keq për lojërat falas. Një total prej 862.818 llogarish u pezulluan nga Free Fire për cheating gjatë dy javëve të fundit, njoftoi…
Beta e CoD: Black Ops Cold War ka që tani disa cheaters
Lojtarët e konsolave sërish fikin crossplay për t'i shmangur. Është e pabesueshme ta dëgjosh, por po, beta e Call of Duty: Black Ops Cold War ka cheaters që tani. Është bërë traditë tani që një Call of Duty i ri…
Fall Guys më parë kishte një ‘Cheater Island’ por u detyruan ta heqin
Mediatonic premtoi javën e kaluar se një update i madh që do të ndihmojë goditjen e problemit të cheaters në Fall Guys është në zhvillim e sipër. Sot, për të na ndihmuar të kalojmë kohën ndërsa presim, na shërbeu diçka…
Cheaters vazhdojnë të shtohen gjithnjë e më shumë në Warzone
Një skuadër e lojtarësh që mesa duket përdornin aimbot ka bllokuar një person pas riot shield-it të tij. Cheater-i të cilin po e bëjmë spectate, i kapur në videon më poshtë, vazhdon të qëllojë në kokën e mbrojtur të djalit…
Lojtarët e CS:GO pretendojnë se ka më shumë cheaters pas Trusted Mode update
Sistemi i ri anti-cheat të Valve në CS:GO me sa duket ka një efekt disavantazhi në matchmaking, pasi shumë lojtarë po raportojnë një rritje të hacks pas arritjes së Trusted Mode Ndërsa lançimi fillestar ishte i vështirë për shkak të…