Tag: champion

Rregullimi i Udyr në LoL, dhe dy champions të rinj bëhen leak
Riot Games vazhdon serinë e tyre të Champion Roadmap të postimeve në blogun e zhvilluesve, në të cilat ata nxjerrin në pah drejtimin e ri krijues në përpunimin e shumëpritur të Udyr dhe bëjnë leak dy kampionë të rinj që…
Si të merrni falas Corki në League of Legends: Wild Rift
Corki ka ardhur në Wild Rift dhe kjo është mënyra si ta merrni falas atë Eventi në i fundit i cili po zhvillohet në League of Legends: Wild Rift po i vjen fundi dhe champion i parafundit që do të…
Bëhen leak armët, helmeta dhe zëri i kampionit të ri në LoL
Kampioni i ri mesa duket do të quhet Aidyn dhe do të vijë nga Freljord Duket se një tjetër kampion nga Freljord do të vijë në League of Legends. Një dataminer mesa duket ka arritur të zbulojë concept art për…
Vëllai i Yasuo mund të jetë kampioni i ardhshëm në League of Legends
Riot ka konfirmuar se tre kampionë do të vijnë këtë vit League of Legends e nisi 2020 me zbulimin e Sett, kampionin e parë nga lista e atyre që do të vinë në këtë vit. Riot Games konfirmoi se edhe…
Dy kampion të rinj do të vijnë në League of Legends në eventin e verës
Eventi i verës pritet të jetë gjigand Season 10 tashmë ka ardhur në League of Legends, duke sjellë kampionin e ri Sett, një reset të ranked dhe më shumë. Por, zhvilluesit e Riot Games gjithashtu kanë folur dhe për kampionët…
Zbulohet Senna, support-i i parë marksman në League of Legends
Senna do të jetë një support me një koncept mjaft interesant në League of Legends E lançuar fillimisht në 2009, një stream festiv për League of Legends një dekadë pas lançimit të lojës ka zbuluar shumë gjëra të reja që…
Bëhet tease kampioni i ri në League of Legends PBE
Kampioni i ri do të ketë... tym? Një teaser i ri për kampionin e ardhshëm të League of Legends duket se është shfaqur në update-in e fundit të Public Beta Environment (PBE). Lojtarët në PBE kanë vënë re se në…
Zbulohen aftësitë e champ-it të ri të LoL, Qiyana
Kampioni i ri që do të vijë në League of Legends është Qiyana. Ajo u zbulua zyrtarisht dje. Gjithsesi sot u zbuluan aftësitë e saj. Passive: Royal Privilege Sulmi ose aftësia e parë kundër një champi armik, sjell dëme bonus.…
Publikohet traileri i sezonit të nëntë të League of Legends
Riot Games ka publikuar disa trailera përpara se të fillonte sezoni i 9 i LOL Pas një sezoni të mëparshëm relativisht të qetë, Riot Games ka amplifikuar elementin hype rreth sezonit të nëntë të League of Legends. Trailer pas Traileri…