fbpx
Ky ligj në Australi ju garanton të gjithëve rimbursime për Anthem
Anthem i BioWare është një dështim i madh dhe kjo gjë në fakt është konstatuar me kohë më parë, por tani të paktën mund të merrni paratë mbrapsht. Ligji që mbron konsumatorin në Australi është duke e detyruar Sony që…
Kujtuam se Anthem kishte humbur, derisa pamë update-in e ri
Pas javëve në heshtje totale rreth lojës Anthem, BioWare ka sjellë një update tjetër për Anthem. Më saktë një server publik testimi për lojtarët e PC. Gjithashtu detaje të reja për eventin Cataclysm, që u premtua se do të lançohej…
Ka mundësi që Anthem të bëhet falas së shpejti
Një burim anonim thotë se BioWare dhe EA po mendojnë ta bëjnë lojën falas. Sipas një thashethemi , BioWare dhe EA po mendojnë ta bëjnë Anthem falas në të ardhmen e afërt, duke e sjellë në EA Access. Kjo do…
Anthem është duke vonuar veçori kyçe të lojës, përfshirë Cataclysm
BioWare shprehet se vonesat vijnë si pasojë e prioriteteve të tjera që kanë ndaj Anthem. Lojtarët e Anthem u prezantuan me një update të ri kohët e fundit që solli shumë zgjidhje për një mal bugs-ash në lojë. Gjithsesi BioWare…
Ka ende shpresë për Anthem, thotë Chris Roberts nga Star Citizen
Dy muajt e parë të lançimit të Anthem kanë qenë të vështra. Lojtarët kanë patur pafund ankesa, por Chris Roberts, themeluesi i Cloud Imperium Games dhe regjizori pas Star Citizen është shprehur se sipar tij, Anthem ende mund të bëhet…
BioWare anulloi origjinalin e Dragon Age 4 për të mbaruar Anthem
Një lojë e quajtur Dragon Age 4 ka qenë në zhvillim prej vitesh, por nuk ka qenë fiks e njejta lojë gjatë kësaj kohe. BioWare njoftoi zyrtarisht Dragon Age -in e ardhshëm me një trailer gjatë The Game Awards, por…
Anthem dështoi për shkaqe më të thella se sa thjesht probleme teknike
Pas pothuajse shtatë viteve zhvillim, EA dhe BioWare më në fund lançuan Anthem këtë shkurt, dhe loja me të cilën publiku po e priste me entuziazëm, nuk doli ajo që pritej. Loja u kritikua rrënjësisht për shkak të mungesës së…
Nëse mendonit se Anthem nuk mund të bëhej më keq, e kishit gabim.
Është e habitshme që po i rikthehemi sërish kësaj tematike. Pas pak momentesh optimizmi, komuniteti i Anthem është revoltuar mbi patchin më të fundit të lojës. Update 1.04 u lançua para pak ditësh, plot me premtime për përmirësim loot-i dhe…
Anthem është duke shitur më shumë se ç’mund të imagjinoni ju
Anthem, pavarësisht të gjitha provave që tregojnë të kundërtën, në të vërtetë ka performuar mjaft mirë përsa i përket shitjeve gjatë muajit të parë të lançimit. Loja u ngrit shpejt në klasifikimet në SHBA dhe qëndron e dyta pas Kingdom…
Update-i i fundit i Anthem e theu lojën më dysh
Sa vjen dhe bëhet më keq. Pikërisht kur mendon se Anthem nuk ka ku të shkojë më keq, ndodh pikërisht e kundërta. Në një postim në Reddit që është bërë masive, përdoruesi TermperHoof ka përdorur fuqitë e tij matematikore për të…