Tag: battlefield 6

Battlefield 6 po u dërgon mesazhe misterioze ndikuesve përpara zbulimit
Llogaria e Battlefield Twitter duket se nuk është aspak mirë përpara zbulimit të parë zyrtar të Battlefield 6. Ndikuesit po marrin mesazhe të drejtpërdrejta nga llogaria e lojës që sugjerojnë premisën për ndeshjen tjetër në serinë FPS, dhe ne të…
Shfaqet traileri i plotë i Battlefield 6
Battlefield 6 mund të jetë një ndër lojërat më të pëlqyera të vitit 2021. Detajet mbi DICE dhe shooters të ardhshme të EA janë duke u zhurmuar që nga fillimi i vitit, falë një personi të njohur të industrisë me…
Battlefield 6 mund të mos ketë një story campaign mode
Përpara lançimit të Battlefield 6, thashethemet kanë filluar të sugjerojnë se një campaign mode mund të mungojë në lojë. Fansat janë shumë të entuziazmuar rreth lojës së fundit të Battlefield, e cila do të lançohet në qershor. Lojërat e Battlefield…
Battlefield 6 do të vijë në Series X/S dhe PS5, pritet të dalë në fund të 2021
Battlefield 6 duket se do të jetë në plan për tu lançuar gjatë festave 2021 dhe është konfirmuar se do të vijë në konsolat e gjeneratës së fundit. Ky lajm konfirmohet nga CEO i EA, Andrew Wilson gjatë një raportimi…
Zbulimi i Battlefield 6 mund të jetë vonuar
Javën e kaluar, dukej sikur zbulimi i Battlefield 6 ishte afër. Tani, personat e brendshëm po raportojnë se trailer-i i parë i lojës FPS mund të jetë vonuar. Jeff Grubb i GamesBeat komentoi  për këtë çështje, duke ndarë në Twitterlistën…
Më shumë pamje nga Battlefield 6 janë shfaqur online
Një pjesë e trailer-it së Battlefield 6 është publikuar në internet ... përsëri. Në fillim të kësaj jave, pamjet e marra nga zbulimi i shooters-ave të ardhshm filluan të bënin xhiron në mediat sociale, pasi ishin verifikuar nga një person…
Screenshot-et e para të Battlefield 6 tregojnë pamje të kësaj loje
Screenshot-et e Battlefield 6 kanë arritur të qarkullojnë në internet përpara njoftimit zyrtar. Këto përputhen me informacionet e mëparshme nga loja e cila është përfolur shumë për një kohë tani. Loja tjetër në seri është ngacmuar gjithashtu nga EA. Supozohet…
Pse Insider e quan Battlefield 6 thjesht një përmirësim i Battlefield 3?
Për lojën e re të shumëpritur Battlefiled 6, të zhvilluar nga DICE dhe EA ka kohë që po flitet tashmë. Shumë të dhëna ose lajme që kanë dalë rreth lojës nuk kanë rezultuar të vërteta përveç atyre që publikohen nga…
Battlefield 6 mund të ketë aspekte free-to-play dhe battle pass
Një pyetësor i dalë nga EA tregon disa nga aspektet që mund të përfshihen në lojën e ardhshme të Battlefield. Mes subjekteve që mbulohen janë: një battle pass, shtim të përditësimëve në harta, dhe disa elemente free-to-play. Disa pjesë të…
Battlefield 6 mund të ndikohet shumë nga Battlefield 3
Loja e ardhshme e serisë Battlefield mund të jetë një reboot i Battlefield 3 Battlefield është një prej lojërave më të pëlqyera nga gamers dhe së fundmi disa “thashetheme” kanë qarkulluar rreth kësaj loja e cila ka planifikuar të sjellë…