fbpx
Avengers: Endgame është zyrtarisht filmi numër 1 në botë
Filmi sapo theu rekordin e Avatar në box office. Avengers: Endgame është tani zyrtarisht filmi me fitimet më të mëdha në box office në histori. Me $7 milion fitime të paraportuara në mbarë botën dhe $1.5 milion të marra nga…
Campaign-i i Avengers është vetëm single-player
Në E3 patëm më në fund mundësinë të shohim pak nga loja e Avengers dhe mund të themi që ende na kanë ngelur shumë pyetje për të bërë. Pamë pak nga gameplay i lojës dhe dukej sikur kishim të bënim…
Loja Avengers do të ketë skine dhe veshje që nuk do ta ndikojnë gameplay-in
Loja Avengers e Crystal Dynamics do ti lejojë lojtarët ti mbushin superheronjtë e tyre me cosmetics. Ishte producenti i lojës Rose Hunt ai që dha më shumë informacion për personalizimet nga ana vizuale të lojës. "Mund të themi se do…
Ky është trailer-i i zbulimit të lojës së Avengers
Square Enix ka publikuar trailer-in e parë për lojën e tij të shumëpritur të Avengers. Data e lançimit të Avengers do të jetë 15 maji i 2020s. Loja do të vijë me një histori origjinale, sipas raportimit të zhvilluesit Crystal…
Square Enix do të zbulojë lojën e Avengers në E3 2019
Square Enix ka njoftuar se loja e ardhshme Avengers e Marvel do të zbulohet për të gjithë botën në E3 2019. Pa asnjë dyshim, Avengers i MCU ka qenë një nga produksionet më fantastike dhe me potencialin më të madh…
Trailer-i i ri i Spider-Man: Far From Home do iu bëjë të qani
Nëse ende nuk e keni parë Endgame, më mirë mos ta lexoni këtë artikull. Teksa Avengers: Endgame shkatërroi box office dhe zemrat tona në premierën e tij, Marvel është gati për të bërë bum-in e rradhës vetëm dy muaj më…
Avengers: Endgame thyen çdo rekord me $1.2 miliardë fitime globale
Në këtë pikë i mbetet vetëm të thyejë atë të Avatar Siç pritej, Avengers: Endgame i Marvel ishte super sukses në box office. Filmi arriti $ 1.2 miliardë fitime globale për vetëm pesë ditë. Deri më tani kjo është shifra…
Filmat e Marvel që duhet se sbën ti shihni para Avengers: Endgame
Avengers: Endgame është padyshim një nga filmat më të mëdhenj të këtij viti. Nëse keni vendosur të shikoni disa filma të Marvel Cinematic Universe që do iu ndihmojnë të bëni më mirë lidhjen mes ngjarieve që do të ndodhin do…
Teoria se Ant-Man do shkatërrojë Thanos duke i hyrë në prapanicë tashmë ka një video
Ilustrimi është fiks si ç'e kishim menduar. Nëse ke çfarëdolloj rrjeti social dhe pak a shumë je i njohur me Avengers me shumë mundësi e keni stër dëgjuar teorinë se për të shkatërruar Thanos heroi i duhur është Ant-Man. Më…
Avengers: Infinity War mendohej të kishte një mbyllje tjetër
"The Snap" nuk mendohej të lihej për mbylljen e filmit. Avengers: Infinity War u mbyll në një mënyrë shumë dramatike. Thanos, titani i ligë shfarosi gjysmën e popullësisë, duke përfshirë këtu edhe disa nga superheronjtë tanë të dashur. Shkrimtari Stephen…