Tag: zoom

Tani mund të përdorni imazhe nga My Hero Academia si sfond në Zoom
Sezoni 5 i My Hero Academia do të dalë në fund të kësaj jave dhe duket sikur seria po shfrytëzon rastin për t'u dhënë diçka të veçantë fansave përmes Zoom. Gjatë kësaj periudhe të pandemisë së COVID-19 mbi 300 milion…
I themi lamtumirë Zoom, tashmë Whatsapp desktop ofron audio dhe video call
Aplikacioni desktop i WhatsApp për Mac dhe PC pranon thirrje zanore dhe me video duke filluar që sot, njoftoi kompania, duke ofruar thirrje të enkriptuara end-to-end për përdoruesit në desktop si dhe mobile. Kjo do të thotë se WhatsApp dhe…
Një buton arratisjeje për në Zoom është dhurata që ju duhet këtë vit
Kjo do e bëjë jetën tuaj më të thjeshtë. Pjesa më e keqe e një Zoom meeting është fundi. Jo se është pjesa ku duhet të ndërpresim kontaktin me njerëzit që jemi në komunikim, por sepse është kaq e vështirë…
Nga Zoom në Fortnite, çdo aplikacion që mund të bëhet ban nga Trump
Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë gjithashtu kanë zhvendosur fokusin e tyre në aplikacione si WeChat, e cila është akuzuar për ndarjen e të dhënave të përdoruesve me qeverinë kineze Është e gjitha pjesë e një lufte teknologjike përshkallëzimi midis Trump…
Zoom regjistroi 300 milion pjesëmarrës të përditshëm në prill
Më shumë se 2 triliardë minuta të shpenzuara në telekonferenca Pandemia është përqendruar në aplikacione telekonferencë pasi gjithnjë e më shumë njerëz punuan nga shtëpia. Fituesi i madh në këtë sektor ishte padyshim Zoom, të cilët në raportin tremujor të…
Red Dead Redemption 2 është armiku më i ri i Zoom
Të gjithë rrotull zjarrit. Të punuarit nga shtëpia zakonisht përfshin orë të tëra me mbledhje online përmes platformave si Zoom, Webex, Microsoft Teams etj. Gjithsesi, ishte e pashmangshme që do të gjendeshin mënyra më kreative për këto komunikime. Shkrimtarja dhe…
Kthejini telefonatat e Zoom në një skenë RPG me këto sfonde nga Square Enix
Një set i ri sfondesh nga Kingdom Hearts dhe Trials of Mana, që mund të përdorni në Zoom janë postuar nga Square Enix, për t'i bërë telefonatat tuaja pak më aventuriere. Kompania postoi disa imazhe që tregojnë mjedise të videolojërave…
Messenger Rooms është përgjigjja e Facebook-ut për Zoom
Video-telefonatat me deri në 50 persona Aplikimet për telekonferencë po përjetojnë rritje të paparë në pandemi dhe Facebook nuk dëshiron të humbasë këtë mundësi. Deri më tani, ajo ka mbështetur deri në 8 persona në thirrjet e videove për Messenger.…
Google ndalon përdorimin e Zoom për punonjësit e tyre
Ky ndalim erdhi për shkak të problemeve të sigurisë Google do të ndalojë përdorimin e platformës Zoom nga punonjësit e tij. Kompania përmend problemet e sigurisë me aplikacionin që janë zbuluar që prej kthimit të Zoom në një prej shërbimeve…
Si u bë Zoom një software kaq popullor kaq shpejt
Zoom megjithatë ka patur dhe shumë rreziqe privacie dhe sigurie Thuajse të gjithë e njohin Zoom tani: prindër, kolegë, miq, gjyshër dhe komshinj. Kompania e software-it të videokonferencave që u bë publike vitin e kaluar po kalon një moment mjaft…