fbpx
Tregoni talentin tuaj muzikor me kitarat e reja në Warframe
Instrumentat më të reja në Warframe po nxjerrin në pah të gjithë muzikantët e lojës. Warframe është një lojë që lidhet me të qenurit një ninja hapësinor dhe të vrarit të ligët e hapësirës me stilin e duhur. Sidoqoftë tani…
Warframe ka një update dhe personazh të ri
Një update i ri do të vijë në Warframe, third person shooter-in që është falas. Update-i quhet Saint of Altra dhe do të sjellë në lojë Gauss, që gjeneron energji kinetike për të ardhur në betejë dhe për të dëmtuar…
Mund të fitoni një udhëtim në hapsirë vetëm duke luajtur Warframe
Dikush do të bëhet një Space Ninja i vërtetë Ka shumë lojëra të cilat të bëjnë të ndihesh sikur je në hapsirë, por fatkeqësisht vetëm pak prej nesh do të kenë mundësinë të zbulojnë se sa të sakta janë lojëra…
Warframe vjen me një intro nga regjizori i Uncharted dhe me një zonë të re
Krahas të qenurit një nga lojërat falas më të mira që mund të luhen në PC, Warframe nuk është fort e thjeshtë për tu luajtur. Gjithsesi së fundmi zhvilluesi i saj njoftoi se Warframe do të ripunohet për të sjellë…
Jovian Concord do të vijë javën e ardhshme në Warframe
Digital Extremes ka hedhur shenja drejt update-it të rradhës së Warframe, Jovian Concord, dhe më në fund e dimë se kur duhet ta presim. Update-i do të lançohet javën e ardhshme për PC, do të jetë falas dhe do të…
Warframe i ka bërë remaster Plains Of Eidolon dhe është fantastik
Një update i madh ka sjellë prapë në jetë Plains Of Eidolon, zonën origjinale open-world të këtij free-to-play shooter. Digital Extremes është rikthyer në Tokë për të spastruar mjedisin, duke e sjellë më në vijë me peizazhet Venusiane të Fortuna.…
Cross-play duket ende larg sipas zhvilluesëve të Warframe
Zhvilluesit mendojnë se cross-play do të ishte "një nga vendimet më të rrezikshme që mund të marrim". Gjatë vitit të fundit, cross-play është shndërruar në një nga mundësitë më entuziasmuese për çdo gamer. Mundësia për të luajtur me këdo, pavarësisht…
Fortuna do të ketë një kapitull të dytë
Pjesa tjetër e zgjerimit të Fortuna të Warframe, e cila përqendrohet në një lëvizje të rezistencës në Venus, i bën lojtarët të përballen me një merimangë gjigande, të quajtur The Profit Taker. Digital Extremes diskutuan disa detaje rreth fazës së…
Warframe: Fortuna arrin të numërojë 132,000 lojtarë
Lançimi i Fortuna i ka bërë lojtarët të dynden në Warframe. Loja free-to-play-shooter u mbush plot përgjatë fundjavës teksa lojtarët kryenin udhëtimin e tyre në Venus, duke numëruar plot 132,000 prej tyre. Githyp and Steamcharts tregojnë se Warframe arriti ekzaktësisht 131,722 lojtarë brenda kësaj…
5 lojërat më të mira falas PC që mund të luani sot
Lojërat më të mira PC (përveç Fortnite), që mund të luani për momentin. 5. Fractured Space Fractured Space bashkon strategjinë e nivelit të lartë dhe bashkëpunimin e lojtarëve me veprime intensive PvE ose PvP. Gjatë komandimit të anijeve kapitale masive, lojtarët…