Tag: uncharted

Fansave të Uncharted nuk po i pëlqen Tom Holland si Nathan Drake
Pas dhjetë vjetësh, përpjekjeve të shumta të dështuara dhe shtatë regjisorëve, filmi Uncharted më në fund do të arrijë në kinema në fillim të vitit të ardhshëm. Këtë javë, ne morëm trailerin tonë të parë për përshtatjen e videolojërave me…
Lançohet traileri zyrtar i Uncharted
Është publikuar një trailer i ri për filmin e ardhshëm Uncharted, i cili sipas përshkrimitt nga Tom Holland tregon historitë të aventurierit, Nathan Drake. Kjo tregon se ky film sigurisht që po anon afër lojërave, këtu ka skena që janë…
Lojërat që do të vijnë së shpejti nga PlayStation Studios
Studiot PlayStation të Sony,(SIE Worldwide Studios), janë mjaft të suksesshme kur bëhet fjalë për të argëtuar lojtarët me lançimet e reja. Suksesi i PS4 është kryesisht për shkak të ekskluzive të shkëlqyera të konsolave të zhvilluara nga studiot në pronësi…
Sony konfirmon se Uncharted 4: A Thief’s End do të vijë në PC
Si pjesë e një prezantimi të ri financiar për markën e tyre PlayStation, Sony ka konfirmuar se janë planifikuar më shumë lançime të lojërave PC, duke zbuluar se Uncharted 4: A Theif's End do të jetë në PC diku në…
Shumë lojëra të PlayStation do të fillojnë të adaptohen në filma
Seritë e Uncharted dhe The Last of Us HBO janë "vetëm fillimi" i planit të Sony për të sjellë lojërat e saj në formë media më të gjera, ka pohuar presidenti i Sony Interactive, Jim Ryan. Duke dalë në CES…
Sully i Mark Wahlberg i lë fansat e Uncharted të zhgënjyer
Tifozët e Uncharted nuk ishin të entuziazmuar, pasi Mark Wahlberg ndau fotografitë e portretizimit të tij të Sully nga filmi i ardhshëm Victor ‘Sully’ Sullivan është një personazh dytësor i cili shfaqet në të gjitha lojërat Uncharted ose si një…
Çdo gjë që dimë për filmin e Uncharted
Filmi i Uncharted bëri diku te 10 vite tashmë që është në zhvillim. Pasi Mark Whalberg fillimisht u nis që të luante vetë rolin e Nathan Drake, skenari dhe regjizori ndryshuan shumë herë. Shumë njerëz madje menduan se filmi nuk…
Aktori origjinal i Nathan Drake ka një mesazh për Tom Holland në filmin e Uncharted
Aktori Nolan North, që është dublanti i personazhit të Nathan Drake në lojërat e Uncharted, ka dërguar një mesazh për Tom Holland dhe Mark Whalberg tani që ata kanë filluar punën me filmin e Uncharted. Filmi i Uncharted ka patur…
Sony njofton një datë të re për filmin e Uncharted
Pandemia e coronavirus ka sjell kaos në të gjithë industrinë e filmave, me produksione të pafundme që janë mbyllur dhe riprogramuar për një datë tjetër. Disa filma kanë patur të bëjnë me vonesa deri në një vit. Gjithsesi Sony na…
Sony bën Uncharted: Nathan Drake Collection dhe Journey falas në PS4
Nisma Play At Home ka nisur tashmë Sony është duke u përpjekur të bëjë izolimin e Coronavirus pak më shumë të durueshëm me skemën e saj Play At Home. Nisma e re, e paralajmëruar dje nga shefi i PlayStation, Jim…