Tag: the witcher 3: wild hunt

Ky mod ju lejon të luani ‘The Witcher 3’ në first-person
The Witcher 3: Wild Hunt nuk ishte një lojë që supozohej të luhej ndonjëherë në first-person. Bota e madhe e fantazisë e CD Projekt RED ishte projektuar me përpikmëri për luftime të third-person, zgjidhjen e enigmave, eksplorimin dhe dallimet e…
Cyberpunk 2077 dhe Witcher 3 next-gen editions mund të mos dalin në 2021
Kur bëhet fjalë për CD Project Red, ju e dini për çfarë do flitet... Vonesat e lojërave! CD Projekt Red aktualisht është i zënë me shumë gjëra, por përparësia e tyre më e madhe tani, kuptohet, është Cyberpunk 2077. Kohët…
Po bëhen spekulime për The Witcher 4 dhe Cyberpunk 2
Mendohet se CD Projekt Red synon të bëjë një vazhdim të lojërave të saj shumë të suksesshme RPG. Studioja planifikon të fillojë "zhvillimin paralel triple-A" në 2022, sipas një raporti të ri të strategjisë së biznesit dhe zhvilluesit po përqendrojnë…
CD Projekt vlerëson performancën e The Witcher 3 në Switch
Pesë vjet nga lançimi fillestar i The Witcher 3: Wild Hunt dhe Geralt i Rivia është ende duke arritur të tërheqë shumë fansa të rinj. Vitin e kaluar, CD Projekt Red solli lojën në Nintendo Switch, duke hapur derën për…
Karaktere nga librat e The Witcher që do donim t’i shikonim në lojë
Meve, Milva, Bonhart dhe më shumë personazhe të cilët do të donim ti shikonim në The Witcher e ardhshëm Nëse keni luajtur The Witcher 3: Wild Hunt duke eksploruar çdo cep të tij me kujdes dhe keni lexuar librin nga…
The Witcher 3 është zyrtarisht një lojë ‘best-selling’ falë Netflix
Seria e re e Netflix, The Witcher doli në fund të Dhjetorit 2019 dhe prezantoi një audiencë krejt të re në botën e Geralt, Yennefer dhe Ciri. Si rezultat, videoloja The Witcher 3 e 2015, e vendosur në të njëjtin…
Musk pyet pronarët e Tesla nëse duan The Witcher në makinat e tyre
CEO i Tesla, Elon Musk ka pyetur nëse pronarët e Tesla do të donin të luanin The Witcher në makinat e tyre, duke marrë një përgjigjje shumë ekzaltuese nga fansat. Makina e Tesla ofron disa videolojëra për pronarët e saj,…
The Witcher 3 kap majat me mbi 100,000 lojtarë aktivë
The Witcher 3: Wild Hunt vazhdon të shohë një fillim dekade mbresëlënës kur bëhet fjalë për aktivitetin e lojtarëve pas lëshimit të serialit të Netflix muajin e kaluar. Kini parasysh se loja u lëshua në 2015 dhe paketa e fundit…