Princi i Arabisë Saudite ka shpenzuar mbi $70,000 në Dota 2
Mesa duket familja mbretërore qenka shumë e apasionuar pas Dota 2 Kur flasim për "whales" në gaming, zakonisht kemi të bëjmë me lojtarë që shpenzojnë shifra të çmendura brenda një loje ose disa lojërave të së njëjtës kompani. Në rastin…
The International Battle Pass 2020 ka ardhur në Dota 2
Pavarësisht shtyrjes së The International, gjithsesi kemi një Battle Pass të ri Valve tha përpara disa javësh se për shkak të COVID-19 The International 10 nuk do të mbahej në 2020. Gjithsesi, ata tashmë kanë lançuar The International Battle Pass,…
The International në Dota 2 mund të mos mbahet këtë vit
Sipas Valve, eventi do të shtyhet për 2021 Valve ka konfirmuar se The International 2020, eventi kryesor vjetor i Dota 2, është shtyrë. Edhe pse një event në 2020 nuk është tërësisht i pamundur, me shumë mundësi ai do të…
Dota 2 arrin numrin më të lartë të lojtarëve prej gjashtë muajsh
Shkurti ishte një muaj surprizë Edhe pse numri i lojtarëve të Dota 2 ka vite që është në rënie, shkurti i 2020 pati një rritje surprizë të lojtarëve, duke bërë që loja të kishte numrin më të lartë mesatar të…
Regional Leagues do të vijnë në Dota Pro Circuit pas The International
Struktura e re do të ketë gjashtë liga rajonale Dota Pro Circuit do të ndryshohet pas këtij viti kompetitiv, duke sjellë 6 liga rajonale, ku do të marrin pjesë në total 96 ekipe. Struktura e re, e cila do të…
Valve postoi pa kontekst trailer-in e The International 10
Çfarë kuptimi ka ky trailer? Edicioni i 10 i The International është më shumë se 6 muaj larg, Dota Pro Circuit 19-20 nuk është as në gjysmën e saj, por Valve vendosi të postonte trailer-in e TI pa asnjë kontekst.…
Lojtarët e OG në Dota 2 patën fitimet më të mëdha nga esports në 2019
OG e ka dominuar këtë vit në disa fusha Viti që po lëmë pas ishte një prej viteve më të mëdha në esports për shumë lojëra, lojtarë dhe arena kompetitive, por duket se një ekip ishte shumë më lartë se…
Fituesi i dyfishtë i The International N0tail bëhet ban në Twitch
Ai u bë ban pasi përdori sharje homofobike N0tail është një prej personaliteteve më popullorë të Dota 2 në botë dhe për arsye të forta. Ai është një prej 5 lojtarëve të cilët kanë arritur të fitojnë The International dy…
Valve konfirmon datat kryesore të The International 2020
Ja se kur do të zhvillohet eventi më i madh vjetor i Dota 2 Më pak se katër muaj pas finales së The International 2019, Valve ka konfirmuar datat për edicionin e ardhshëm të The International në Suedi. Eventi më…
OG Ceb është atleti në kopertinën e L’Équipe për nëntorin
Në familje nuk themi më që Sébastien luan, por punon" Sébastien “Ceb” Debs është një prej lojtarëve më të mirë të Dota 2 në botë dhe pasi ndihmoi OG të bëhej ekipi i parë që fitonte dy herë The International,…