fbpx
The Division 2 do i çojë lojtarët në Manhattan vitin e ardhshëm
Tre episode falas do të vijnë nga fillimi i 2020s, duke ju çuar në Manhattan. Gjatë konferencës së Ubisoft në E3, Terry Spier, drejtori kreativ i The Division 2 u ngjit në skenë për të na dhënë më shumë detaje…
The Division 2 do të adaptohet si një film në Netflix
Jake Gyllenhaal dhe Jessica Chastain do të jenë dy protagonistët. Netflix do të bëjë një film nga loja The Division e Tom Clancy. Kjo u njoftua nga Ubisoft gjatë konferencës në E3. Sado që detajet në këtë moment janë tepër…
The Division 2 do të jetë falas nga 13-16 qershor
The Division 2 i Tom Clancy do të ketë një periudhë kohore falas për lojtarët, midis datave 13 deri në 16 qershor. Kjo u njoftua nga Terry Spier, Drejtori Krijues në Red Storm të Ubisoft, gjatë konferencës së E3. Ai…
Raid-i i parë i The Division 2 u mposht për vetëm pesë orë
Dje, The Division 2 prezantoi raid-in e parë, Operation Dark Hours. Pesë orë më vonë dhe misioni ishte plotësuar. Me plot kohë për tu përgatitur, nuk kishte asnjë dyshim që kjo do të ndodhte, por ishte streamer-i Marcostyle dhe klani…
Një exploit ka mbyllur projektet ditore dhe javore në The Division 2
Zhvilluesi i The Division 2, Massive, ka mbyllur përkohësisht të gjitha aktivitetet ditore dhe javore në The Division 2. Serverat u fikën dje teksa skuadra po përpiqej të rregullonte një exploit, që thjesht i bëri gjërat më keq. Dje lojtarëve…
Assassin’s Creed i ardhshëm mund të zhvillohet në kohën e Vikingëve
Duke parë shenjat në The Division 2 dhe historinë e Ubisoft, a mund të jetë kjo loja e tyre më e re? Një Easter Egg i gjetur në The Division 2 ka gjasa të tregojë se loja e ardhshme e Ubisoft…
Lojtarët e The Division 2 mund të kthehen në NYC për një survival mode
“NYC: After Dark – a return to the Big Apple – January.” Survival mode ishte një nga shtimet më të bukura që kishim në lojën e parë Division, por ende nuk kemi dëgjuar asnjë fjalë nëse ky mode do të…
Guida për The Division 2: shtatë gjëra që duhet të dini para lançimit
Mjeshtëroni Dark Zone në tactical shooter-in e fundit të Tom Clancy. Me The Division 2 duke ardhur drejt nesh, duhet të qëndrojmë të pregatitur mbi atë që na pret. Njëlloj si ushtarët e stërvitur që do të mbrojnë kapitolin e…
The Division 2 do të jetë më i vështirë se ç’e keni pritur
Jemi vetëm një javë nga lançimi i The Divison 2, por Ubisoft ka njoftuar se koha që do të kaloni në Washington D.C nuk do të jetë një pushim i shkurtër në kryeqytetin amerikan. Në një postim të fundit në…
Sezoni i 8 në Fortnite vjen me Party Assist – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Detaje mbi The Division 2 dhe open beta-n e saj 4. Anthem është nje loje e mërzitshme 3. GTA Online sjell më shumë fitime se Red Dead Online 2. Lojërat e…