Riot hedh shenja drejt mid-set expansion në Teamfight Tactics
Ky mund të jetë mid-set expansion më i mirë deri më tani Galaksi, kampionë dhe Little Legends të reja do të vijnë në Teamfight Tactics Set 3 mid-set expansion sipas një njoftimi të Riot. Që prej lançimit të TFT Set…
Patch 10.9 në TFT bën rework Chrono dhe nerf Dark Star
Ardhja e Xerath i ka bërë Dark Stars shumë të fuqishëm Lançimi i Xerath, si dhe buffs të Patch 10.8 për Sorcerer dhe Dark Star, e kanë ndryshuar shumë meta-n e Teamfight Tactics. Në Patch 10.9, duket se Riot ka…
Zbulohen dy galaksitë e reja që do të vijnë në Teamfight Tactics
Më shumë galaktika i presin lojtarët e TFT Riot Games ka si qëllim të risë variatetin për lojtarët në këtë sezon të ri të Teamfight Tactics. Në një postim të ri nga zhvilluesit, Blake “Beernana” Edwards dhe Stephen “Mortdog” Mortimer…
Patch 10.7 bën nerf Rebels në Teamfight Tactics
Riot Games gjithashtu ka sjellë disa modes të reja Patch 10.7 në Teamfight Tactics erdhi në lojë të mërkurën, duke sjellë disa ndryshime balance, një rework, si dhe disa game modes tërësisht të reja. Ndryshe nga loja e re kaotike…
League of Legends: Wild Rift dhe Teamfight Tactics vijnë në mobile | GameON BUZZ
Kjo video mundësohet nga @Telekom Albania Më në fund, Teamfight Tactics ka ardhur në mobile së bashku me setin e ri, ndërkohë që mësuam gjithashtu edhe më shumë informacione rreth League of Legends: Wild Rift në konsola dhe mobile. Le…
Teamfight Tactics do të vijë nesër në mobile me crossplay
TFT Mobile do të vijë në Android dhe iOS Nuk kemi dëgjuar shumë për versionin mobile të Teamfight Tactics, autobattler-it të League of Legends. Por, Riot Games zbuloi në mënyrë surprizë se versioni mobile do të vinte pas dy ditësh,…
Trailer-i i Teamfight Tactics Set 3 shpjegon klasat dhe Origins
Seti është fare afër Teamfight Tactics Galaxies do të jetë gjëja më e mirë që ka ndodhur në hapësirë që prej Star Wars. Riot zbuloi një trailer gameplay për setin e tretë të autobattler-it, i cili i prezanton fansat me…
Free2Play | Valorant zbulohet zyrtarisht & Rainbow Six Siege mund të bëhet falas
Këtë javë, Riot Games zbuloi zyrtarisht Valorant, lojën e tyre të ardhshme FPS, ndërkohë që Rainbow Six Siege mund të bëhet falas së shpejti. Unë jam Ergi dhe ju po ndiqni Free2Play. Lojërat: CS:GO - 0:14 Rainbow Six Siege -…
Riot na jep pamjen e parë për Set 3 në Teamfight Tactics, Galaxies
Seti i ri në TFT pritet të vijë në mars Lojtarët e Teamfight Tactics më në fund kanë mundësi të prezantohen me setin e tretë, Galaxies. Dizenjuesi kryesor i TFT Mortdog, së bashku me Beernana, kanë folur më shumë mbi…
Zbulohen pamjet e para të gameplay nga Teamfight Tactics Mobile
Autobattler-i i Riot pritet të vijë në mobile në mars Kemi kohë që e dimë se Teamfight Tactics do të vinte në mobile në mars, por përveç kësaj, nuk kishte shumë informacion se si loja do të funksiononte në smartphone.…