Tag: Silent Hill

Një film Silent Hill mund të publikohet në 2023
Një film i ri i Silent Hill mund të vijë shumë shpejt, për befasinë e shumë njerëzve. Ekskluziviteti i Silent Hill është një nga IP-të horror më të njohura në lojëra pranë Resident Evil. Si i tillë, Hollivudi nuk humbi…
Zbulohen pamje të një loje të re Silent Hill
Detaje të reja dhe madje disa pamje nga një lojë e re Silent Hill thuhet se janë zbuluar. Ka pasur thashetheme për një lojë të re Silent Hill për gati një dekadë, kryesisht për shkak se ne ishim shumë afër…
Konami po mendon të rikthejë lojërat nëpërmjet remake
Video games Chronicle ka deklaruar se Konami është vendosur të rrisë sipërmarrjet e saj të zhvillimit të lojërave video me remake të reja për ekskluzivitetet e saj më të mëdha. Kjo do të thotë që lojtarët thuhet se do të…
2 lojëra Silent Hill mesa duket janë në zhvillim
Konami, kompania prapa Silent Hill dhe Bloober Team, kompania që bëri Layers of Fear dhe The Medium, tani zyrtarisht po punojnë së bashku për të prodhuar lojëra nga "IP ekzistuese dhe të reja." Pas viteve të thashethemeve rreth një hyrje…
Loja e re e krijuesit të Silent Hill shkon përtej horrorit
Një lojë e re po vjen nga Keiichiro Toyama, drejtori i njohur për punën e tij në Silent Hill dhe seritë e Siren te Sony. Toyama ka njoftuar se po punon në një lojë të re, te studioja ideie që…
Reboot-i i përfolur i Silent Hill mund të zbulohet në eventin e PS5 këtë javë
Një lojë e re e Silent Hill mund të zbulohet si një ekskluzive e PS5 së shpejti, si pjesë e eventit next-gen të Sony që do të mbahet këtë javë. E gjitha kjo vjen si një thashethem nga leaker-i AestheticGamer.…
Thashemet sugjerojnë se Microsoft po blen Silent Hill & Metal Gear
Spekulimet e fundit sugjerojnë që zhvilluesi i Xbox po synon të blejë ekskluzivitetin e Silent Hill dhe disa nga ekskluzivitetet e tjera kryesore të Konami Disa zëra që rrethojnë të ardhmen e Silent Hill të Konamit kanë qarkulluar. Ndërsa spekulimet…
Raportohet se Silent Hill mund të ketë një reboot në PS5
Thashetheme të reja, deri diku të besueshme, kanë qarkulluar për një reboot të mundshëm të Silent Hill në PS5. Këto erdhin nga përdoruesi i Twitter: Aesthetic Gamer dhe Rely on Horror, dy burime që në të kaluarën zakonisht kanë qenë…
Norman Reedus është në bisedime për të punuar sërish me Hideo Kojima
Norman Reedus konfirmon se Death Stranding nuk do të jetë bashkëpunimi i tij i fundit me Kojima. Norman Reedus dhe Hideo Kojima kanë filluar që tani të flasin për projektin e tyre të rradhës, pas lançimit të Death Stranding vitin…
Drejtori artistik i Silent Hill hedh shenja drejt një loje të re
"Shpresoj që kjo lojë nuk do të anullohet." Silent Hill nuk ka qenë edhe aq aktive për gati një dekadë tashmë. Instalimi më i fundit, që erdhi në 2012 ishte Downpour dhe që nga ajo pikë Konami e ka lënë…