Tag: sega

Merreni Company of Heroes 2 pasi është falas
Për të gjithë fansat e lojërave RTS(Real-Time Strategy), një lojë e re e këtij zhanri është bërë së fundmi falas dhe ajo është Company of Heroes 2. Company of Heroes 2 sjell Luftën e Dytë Botërore në formën e një…
Lojërat Yakuza kanë kapur 14 milion shitje deri më sot
Sega ka publikuar raportin e saj vjetor të integruar për vitin 2020, duke përfshirë shitjet gjatë gjithë jetës së serive të saj të lojërave, dhe seria Yakuza ka thyer 14 milion kopje të shitura në të gjithë titujt. Krahasuar me…
Sega feston 60-vjetorin me gjëra falas në Steam
Sonic the Hedgehog 2 ishte falas për tu mbajtur në Steam javën e shkuar, një giveaway që në pamje të parë u duk shumë rastësor, por që tani po bën më shumë sens. 2020 është 60-vjetori i Sega. Kompania është…
Total War: Warhammer 2 do të vijë falas këtë fundjavë
Total War: Warhammer 2 do të vijë falas këtë fundjavë Total War: Warhammer II është falas tashmë në Steam dhe do të vazhdojë të jetë edhe për dy ditët e ardhshme. Nëse iu pëlqen loja, ju mund ta blini atë…
Zbulohet data e lançimit të Yakuza: Like A Dragon
Sega sapo njoftoi se Yakuza: Like A Dragon, instalimi i shtatë në seritë kryesore të Yakuza është i disponueshëm për pre-order dhe do të përfshijë edhe një version të dubluar plotësisht në anglisht. Sado që Steam akoma nuk tregon një…
Sega njofton Game Gear Micro
Sega ka zbuluar Game Gear Micro, një version i vogël i lojës popullore të lëshuar për herë të parë në 1990 (vit që shumë nga ju që po e lexoni, nuk besojmë ta kujtoni) Nuk dihet shumë rreth mini konsolit,…
Një nga lojërat më të mira Total War është falas tani
Sado që kjo gjë u bë leak përpara kohe, Sot Sega dhe Creative Assembly e kanë zyrtarzuar lajmin: një nga lojërat më të mira të Total War do të jetë falas për tu mbajtur për një periudhë kohe të limituar.…
Demot e reja muzikore na hedhin shenja drejt një loje të re Sonic
Në 2020-ën do të vijë filmi i shumëpërfolur dhe një... lojë e re? Një lojë e re Sonic Adventure mund të jetë në zhvillim pasi demo të ndryshme muzikore u shfaqën online, 22 vjet pasi lojërat u lançuan fillimisht. Lajmi…
Sega do të njoftojë një lojë AAA në Gamescom 2019
Gjithsesi loja nuk është nga zhvilluesit e Total War. Për pak javë do të kemi Gamescom 2019 dhe le të themi se këtë vit do të ketë shumë gjëra që mund të presim nga evenimenti. Krahas faktit që në të…
Regjizori i Sonic The Hedgegog premton ta ndryshojë pamjen e Sonic
Interneti mbart një fuqi masive Jo më larg se para pak ditësh u publikua traileri i adaptimit në film të videolojës Sonic The Hedgehog dhe auchh, njerëzit nuk ishin aspak të lumtur me mënyrën se si e kishin realizuar personazhin…