Një version i ri i Sanhok dhe kamiona me loot po drejtohen për PUBG
Sezoni i 8 fillon në 22 korrik. PlayerUnknown's Battlegrounds do të marrë disa ndryshime masive të hartës në Season 8, me Sanhok në qendër të vëmendjes këtë rradhë. Harta është rindërtuar që nga fillimi, sipas PUBG Corp, ne me synim…
5 ndryshime në sezonin e 8 të PUBG që e bënë lojën më të mirë
Sezoni i 8 i PUBG Mobile e ka bërë lojën më të mirë dhe këto janë asryet përse. Sezoni i 8 i PUBG Mobile u lançua javën e kaluar me një sërë tiparesh të reja,  ku mund të përfshijmë skine…
Episodi i rradhës i Game of Thrones do të jetë më i gjati i serisë
Beteja e madhe na pret! Episodi i ardhshëm i Game of Thrones do të jetë më i gjati ndonjëherë për serinë e mirëvlerësuar të HBO. Episodi i 3 i sezonit 8 do të zgjasë 82 minuta, 2 minuta më shumë…
Maisie Williams e Game of Thrones jep spoiler masiv për sezonin e 8
Game of Thrones nuk do të jetë më i njejti pas kësaj. Maisie Williams, që luan rolin e Arya Stark në Game of Thrones të HBO padashje ka treguar një super spoiler për sezonin e tetë të serialit. Sado që…
Trailer-at e rinj të Game of Thrones na tregojnë më shumë mbi fundin
Gjithçka thuajse ka mbaruar Prilli ka ardhur, çka do të thotë se fillimi i fundit të Game of Thrones është afër. Si pjesë e sulmit të saj promocional për sezonin përfundimtar, HBO ka nxjerrë 2 video promocionale për sezonin 8…
Sezoni i 8 i Fortnite ju mundëson një gjueti thesari
Sezoni i ri i Fortnite sapo ka filluar, dhe një përej sendeve më të reja në lojë na ka tërhequr vëmendjen. Shumica e shtimeve të reja na ndihmojnë për të parë armiqtë tanë, ndërsa ky është krejt ndryshe. Sendi i…
Përmirësime masive do të vijnë për audion e Fortnite në v8.01 patch
Epic Games ka njoftuar se një sërë përmirësimesh do të vijnë në audion e Fortnite në update-in e parë të sezonit të tetë. Në 1 mars një anëtar i BR audio team postoi detajet e të gjitha ndryshimeve që do…
Party Assist në Fortnite lejon shokët të plotësojnë challenges për ty
Ky është një prej ndryshimeve më të mëdha në sezonin 8 Sezoni 8 i Fortnite sjell me vete sistemin e ri Party Assist, i cili lejon lojtarët të ndihmojnë miqtë e tyre të ekipit të plotësojnë sfidat javore. Sipas patch…
Epic Games poston teaser-in e parë për sezonin 8 të Fortnite
"X shënon vendin" Sezoni i ri i Fortnite: Battle Royale është vetëm pak ditë larg dhe Epic Games ka vendosur të hedhë teaser-in e parë të sezonit të tetë. Imazhi shfaq një çengel pirati ose një dorë çengel të çfarëdolloji.…
Aeroplanët e Fortnite do të hiqen kur të fillojë sezoni i 8
"Shfrytëzojini sa të mundni..." Gjatë një Fortnite Battle Royale AMA, kreu i dizajnit të Fortnite, Eric Williamson konfirmoi se aeoroplanët do të zhduken nga qarkullimi në sezonin e tetë të Fortnite. "Aeroplanët do të zhduken me ardhjen e sezonit të…