Tag: review

NBA 2K23 Review
NBA 2K23 është një rikthim në formë për seritë e jashtëzakonshme, duke përmirësuar lojën duke ngjallur një dashuri të sinqertë për historinë e basketbollit në modalitete të reja . Kur mendoni se sa kohë dhe para shpenzohen për çdo projekt…
FIFA 23 Review
Fifa 23 do të hyjë në histori si FIFA e fundit, por padyshim jo më e mira. FIFA 23 shënon fundin e një epoke për seritë e gjata. Pas një partneriteti pothuajse 30-vjeçar që filloi me lojtarë si David Platt…
F1 Manager 2022 Review
F1 Manager 2022 është simulimi i parë i menaxhimit që sporti ka parë në 22 vjet, dhe pavarësisht disa të metave, F1 Manager 2022 është një lojë e mirë që ju jep mundësinë të kontrolloni drejtuesit dhe ekipet e kampionatit…
Saints Row Review
Saints Row është një përzierje driving/shooting/flying ragdoll-em-up në të cilin ju drejtoni një bandë me emër famëkeqe. The Saints janë sociopatë të mirë të themi të drejtën, të cilët alternojnë krimin e organizuar dhe rrëmujën me ndikim të lartë, si…
Elden Ring Review
Ka ardhur një moment ku njerëzit janë lodhur aq shumë nga lojërat multiplayer, sa që duan të bëjnë pak pushim dhe të rekalsohen. Pikërisht në këtë moment From Software gjen mënyrën më perfekte të mundshme për ta kaluar këtë kohë…
Halo Infinite Review
U deshën gjashte vite që Master Chief të karikonte bateritë dhe të rikthehej në Halo Infinite duke sjellë po të njëjtën shije me seritë e kaluara. E sjellë nga 343 Industries, Halo Infinite është një nga lojërat më të bukura…
Battlefield 2042 Review
Battlefield është nga ato lojëra që është e vështire të mos e provoni nëse jeni lojtarë FPS. DICE i ka dërguar kësaj rradhe fansat në vitin 2042, duke i vendosur në një atmosferë futuristike dhe katastrofa natyrore. Ishte pritur me…
GTA Trilogy: The Definitive Edition Review
Remastered dhe Definitive edition janë terma që të mbushin me shpresa se vërtet një lojë ka ndryshuar. Por ajo që do të shikoni në këtë review, na e ndryshon komplet mendimin për bujën e madhe që sjellin këto fjalë. Kanë…
Age of Empires 4 Review
Age of Empires 4 është një RTS e stilit klasik base-building, sword-clashing, village-pillaging. Të hidhesh në një ndeshje teksa anglezët këmbëngulës përballen me francezët kalorësiakë, ndihet sikur po rikthehet jo vetëm në mjedisin e mesjetës së largët, por në një…
Call of Duty: Vanguard Review
Sledgehammer merr dhe një herë front-line në betejën e luftës së dytë botërore me lançimin e lojës së fundit. Call of Duty Vanguard është loja më e re e serisë dhe sjell një shije të re të luftës kundra gjermanëve…