Ky trailer filmi i Red Dead Redemption vendos Kit Harington si protagonist
Lojërat e Red Dead Redemption kanë qenë pa frikë disa nga hitet më të mëdha në industrinë e gaming, duke i mbajtur lojtarët të zënë me vite pas lançimit të tyre. Pa patur ende asnjë informacion nëse një Red Dead…
Ky leak i ri sugjeron lojën e ardhshme të Rockstar dhe ajo nuk është GTA 6
Një leak i ri i Rockstar Games duket të ketë sugjeruar lojën e ardhshme që do të sjellë zhvilluesi. Pyetja që lind është se cila është kjo lojë. Grand Theft Auto 6? Bully 2? Red Dead Redemption Remake? Fatkeqësisht, kjo…
Bashkëthemeluesi dhe shkrimtari i Rockstar largohet pas 21 vitesh
Rockstar Games u themelua në vitin 1998 nga Sam dhe Dan Houser së bashku me Terry Donovan dhe Jamie King; me vëllezërit që shërbyen si ekzekutivë dhe krijues kryesorë për Red Dead dhe GTA përgjatë gjithë viteve "Pas një pushimi…
Mund të kemi një bashkëpunim midis GTA dhe Red Dead Redemption
Easter eggs të zbuluara në GTA Online hedhin shenja drejt kësaj Lojtarët e Grand Theft Auto Online dhe fansat e Rockstar kanë studiuar easter eggs në lojë prej kohësh në mënyrë që të gjejnë shenja rreth lojërave të ardhshme të…
Se shpejti do të mund të luani Red Dead Redemption në PC
Thashethemet mbi ardhjen në PC të Red Dead Redemption 2 kanë qarkulluar lart e poshtë disa herë që pas ardhjes së lojës në konsola, duke na ngritur vazhdimisht shpresat se aventura e Perëndimit të Egër nga Rockstar do të vijë…
Lojërat e ardhshme të GTA dhe Red Dead do të jenë më të shkurtra
Instalimet e ardhshme të Red Dead Redemption dhe Grand Theft Auto do të jenë më të vogla në përmasa se paraardhëset e tyre. Sipas Take Two Interactive, lançime të tjera do të jenë më të shkurtra falë aftësisë së lojërave…
Çfarë dimë mbi një Red Dead Redemption 2 DLC të mundshme
Rockstar po implikon një update të ri të RDR2 me referenca të fshehura në epilogun e lojës Red Dead Redemption 2 është ende duke shijuar suksesin masiv që i ka ardhur pas lançimit të lojës dhe Red Dead Online mode.…
Red Dead Redemption 2: Ata që bëjnë ‘pre-orders’ përfitojnë GTA Online
Nëse bëni 'pre-order' Red Dead Redemption 2, do të merrni një dhuratë të madhe në GTA Online. Kushdo që dëshiron të blejë Red Dead Redemption 2 dhe njëkohësisht është një fans i madh i GTA Online, mund të presë një…
Sony prezanton lëshimet e PS4 për vjeshtën
Në vjeshtë ne kemi disa lëshime të mëdha, si Spider-Man Marvel dhe së shpejti do të jemi në gjendje të na ofrohet edhe më shumë, me Red Dead Redemption 2 që do të lëshohet së shpejti, dhe këto janë vetëm disa…
10 lojërat më të shumëpritura për Vjeshtën e 2018-ës
Sezoni i pushimeve është drejt fundit, që do të thotë se lojtarët do të shohin shumë lojëra të lëshuara në muajt e ardhshëm. Ndërkohë që disa video-lojëra të mëdha që pritej të lançoheshin në vjeshtën e vitit 2018 u shtynë…