Tag: red dead redemption 2

‘Red Dead Redemption 2’ do të vijë së shpejti si shfaqje televizive
Red Dead Redemption 2 është vërtet një video lojë shumë e veçantë. Western 2018 i Rockstar Games arriti të sjellë një përvojë të gjerë dhe të detajuar të open world, një histori thellësisht intime, të shkruar bukur. Rënia e Arthur…
Fansat e RDR2 mendojnë se Rockstar do të sjellë një expansion
Tani kanë kaluar më shumë se tre vjet që nga lançimi i Red Dead Redemption 2, i cili… në fakt nuk është shumë kohë më parë, për të qenë të sinqertë. Megjithëse 2018-ta ndihet si një jetë më parë kur…
Kërkesat e PC për GTA Trilogy janë më të larta se të Red Dead Redemption 2
GTA Trilogy: Definitive Edition u konfirmua më në fund në fillim të këtij muaji, por përveç disa detajeve themelore Rockstar nuk dha shumë informacion. Tani studioja ka hequr kapakun e GTA Trilogy, duke ofruar trailerin e datës së lançimit, screenshots……
Red Dead Redemption 2 merr një zgjerim të Mexico map
Ky mod gjithëpërfshirës Red Dead Redemption 2 i lejon lojtarët të eksplorojnë Meksikën falë një numri zgjerimesh të ndryshme të zhvilluara nga lojtarët që duan të shohin lojën origjinale të riimagjinuar në versionin më të ri të RAGE engine. Ndërsa…
Ka ardhur update-i javor në Red Dead Online
Nëse keni kursyer ca Capitale shtesë, kjo javë është koha për të shpenzuar pak për Ember of the East. Nëse nuk e bëni këtë, lajmi i mirë është se Rockstar gjithashtu do të shpërblejë bonus Capitale për lojtarët me një…
Update-ti i fundit i Red Dead Online pasuron collectors
Fokusi i Red Dead Online është zhvendosur zyrtarisht nga çdo përmbajtje që përfshin zgjerimin e Blood Money në aktivitete më të përparuara. Është një qëndrim që është pasqyruar në mënyrë perfekte në përditësimin javor të Red Dead Online të kësaj…
Red Dead Online sjell Season Pass të ri, bonuse dhe të tjera
Javën e kaluar Rockstar dha bonuse për Blood Money dhe shumë dhurata të tjera. Këtë javë ka ndarë detaje në lidhje me shpërblimet dhe zbritjet e reja që vijnë në Red Dead Online. Loja gjithashtu merr një kalim sezoni të…
Red Dead Online sjell bonuse për Blood Money Crimes dhe shumë dhurata
Fitoni Bonuse dhe Shpërblime për Dastardly Deeds ketë javë në Red Dead Online. Lojtarët që respektojnë ligjin nuk kanë nevojë të aplikojnë. Kriminelët e pamëshirshëm që i bëjnë një vizitë Sean Macguire, Anthony Foreman, Joe, ose James Langton, dhe kryejnë…
Update i ri i Red Dead Online ofron bonuse
Një update i ri ka ardhur këtë javë në Red Dead Online duke iu dhënë mundësinë lojtarëve të bëjnë “grind” dhe përfitojnë nga bonuset. Këtë javë, zhvilluesi i Red Dead Online ka sjellë një update të ri të quajtur Blood…
GTA 5 ka shitur më shumë se 150 milion lojëra deri më tani
Take-Two raportoi se rezultatet e tremujorit të parë ishin në rënie, megjithëse jo aq ashpër sa prisnim. Për tre muajt që përfunduan më 30 qershor, të ardhurat u ulën 2% në 813 milion dollarë me rezervimet neto poshtë 29% në…