Tag: ps vita

Sony po mbyll suportin për PS3 dhe Vita
Sony Interactive Entertainment ka lëshuar përditësime të reja për PlayStation 3 dhe PlayStation Vita, por mos u emociononi shumë. Aty ku përditësimet e sistemit zakonisht shtojnë veçori dhe rregullime të reja emocionuese, PS3 dhe Vita në fakt po humbasin disa…
Sony: PlayStation Store për PS3 dhe PS Vita nuk do të mbyllet
PlayStation Store për PlayStation 3 dhe PlayStation Vita nuk do të mbyllet, njoftoi Sony të hënën duke ndryshuar një vendim që la shumë lojtarë të pyesnin se çfarë do të ndodhte me përmbajtjen e tyre dixhitale në platformat e trashëguara.…
PS Plus ofron The Witness dhe Call of Duty: Modern Warfare në mars
Ky është muaji i parë pa lojëra për PS3 dhe PS Vita. The Witness dhe Call of Duty: Modern Warfare Remastered janë lojërat që do të vijnë falas përmes PlayStation Plus në muajin Mars, ka njoftuar Sony të mërkurën. Modern Warfare…
Nuk ka më update të Minecraft në Xbox 360, PS3, PS Vita dhe Wii U
Është fundi i një epoke Koha mbaroi për update-et e Minecraft në Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Vita dhe Wii U. Update-i final: paketa Nightmare Before Christmas Mash-Up është publikuar. Ky është fundi i një epoke, veçanërisht për versionin Xbox…
Këto janë të gjitha lojërat falas të PlayStation Plus për dhjetorin
Dhjetori është literalisht nesër dhe së bashku me të vijnë disa lojëra falas PlayStation Plus për përdoruesit e Premium Online Service të Sony-t. Selektimi i tyre është i kënaqshëm, por kur e krahason me Gold games të Xbox-it, vihet pak…