Tag: pokemon

Logan Paul kishte një varëse milion dollarëshe me Pokemon në ndeshjen kundër Floyd
Në atë që ishte fare lehtë ndeshja e boksit e vitit, ylli i YouTube, Logan Paul mbrojti rekordin e tij të boksit 0-1 kundër legjendës së boksit Floyd Mayweather. Ndeshja e mbrëmshme me për tetë raunde, përfundoi me Paul që…
Kjo promo e Pokémon mund të rikthejë disa Pokémon të vjetër në anime
Një promo e re ka dalë së fundmi për Pokémon Journeys: The Series e cila na sjell informacione të mëdha mbi episodin e ardhshëm të serisë anime. Nëpërmjet një postimi në Twitter nga AnipokeFandom, një promo e re në formën…
New Pokemon Snap Review
Pokemon Snap i Nintendo 64 mund të ketë zënë një vend të veçantë në zemrat e shumë lojtarëve ose fansave të kësaj loje sepse nuk ka asnjë të ngjashëm me ekskluzivitetin e saj. Pokemon Snap nuk ka asnjë lidhje me…
Nintendo eShop sjell ulje, lojëra të reja dhe demo këtë javë
Si pothuajse çdo javë, Nintendo ka sjellë disa lojëra të reja në dyqanin e saj online duke sjellë një larmishmëri zgjedhjesh dhe uljesh. Legend of Keepers është loja më e fundit nga Goblinz Studio dhe është për miksim i bukur…
Ndërron jetë kompozitori i Pokemon, Ralph Schuckett
Ralph Schuckett, kompozitori për shumë filma, lojëra dhe shfaqje të animuara Pokemon, ka ndërruar jetë fundjavën e kaluar. Ju mund ta vlerësoni Schuckett për kolonat zanore të Pokémon: The First Movie, Pokémon, The Movie 2000, Pokémon 3, Pokémon Puzzle League,…
Pse kjo kartë e Charizard Pokemon u shit për mbi 300,000 dollarë?
Pokemon TCG market është në rrëmujë falë YouTube që bëjnë video të hapjes së paketave dhe skalpers që fshijnë linja të tëra produkti përpara se lojtarët më të rastësishëm të mund t'i marrin duart e tyre. Dhe asgjë nuk ilustron…
Switch bëhet sistemi i dytë më i shitur Nintendo në SHBA
Shitjet totale të Nintendo Switch në SHBA kanë tejkaluar më në fund ato të Nintendo DS, sipas të dhënave të fundit. Kjo e bën Switch, i cili u lançua ​​më 3 Mars 2017, konsolën e dytë më të shitur Nintendo…
Pokémon Unite do të ketë një battle pass
Pokémon Unite, ka hyrë në një fazë të re beta në Kanada dhe lojtarët kanë filluar të japin përshtypjet e tyre të para për lojën. Dhe një leaker i Pokémon ka shpërndarë një foto ku tregohet battle pass në menunë…
Pokémon Legends Arceus është loja më e re open-world e serisë Pokémon
Dy lojëra të reja Pokémon janë njoftuar si pjesë e 25 vjetorit të Pokémon dhe njëra është një lojë open-world që adhuruesit e kësaj serie e kanë pritur për një kohë të gjatë. Pokémon Legends Arceus është një lojë krejt…
Këto karta Pokémon thyejnë përsëri rekorde çmimesh
Kartat Pokémon thyejnë përsëri rekorde Kohët e fundit kemi parë goxha rekorde të thyera si në lojëra të ndryshme po ashtu edhe në shitjet ose çmimet e tyre ose gjërave që kanë lidhje me to. Së fundmi kemi një rekord…