Tag: podcast

xQc dhe Pokimane do të nisin një podcast në Twitch
Felix ‘xQc’ Lengyel dhe Imane ‘Pokimane’ Anys kanë fituar disa herë medaljen e artë me përpjekjet e tyre bashkëpunuese. Tani, ata po vazhdojnë bashkëpunimin me një podcast, duke ua treguar projektin fansave në Discord. Me mbi 25 milionë ndjekës mes…
Logan Paul pretendon se do të kandidojë për president
YouTuber, Logan Paul është një nga sensacionet më të suksesshme të mediave sociale të dekadës së fundit dhe ai ka përdorur ndikimin e tij për ta çuar karrierën e tij në nivel tjetër brenda dhe jashtë internetit. Së bashku me…
Dwayne Johnson nuk e mbështet më Joe Rogan
Dwayne 'The Rock' Johnson ka hequr dorë nga mbështetja e tij e mëparshme për Joe Rogan, pasi i tërhoqën vëmendjen klipet e vjetra të podkasterit të diskutueshëm duke përdorur sharje racore. Rogan është aktualisht në qendër të një debati të…
David Dobrik pretendon se nuk ka fituar para nga YouTube për katër vjet
David Dobrik pretendon se nuk ka fituar para nga kanali i tij në YouTube prej katër vitesh, por ai nuk është i gatshëm ta mbyllë atë pas një paywall, sepse ai beson se duhet të jetë i disponueshëm falas. Dobrik…
Joe Rogan kritikohet për komente gjoja transfobike në podcast-in e tij
Komediani dhe analisti i UFC-së Joe Rogan është përsëri nën kritika, i akuzuar si transfobik pas një diskutimi në podcast-in e tij mbi këtë temë. Rogan është i njohur kryesisht për podcast-in e tij viral, Joe Rogan Experience, i cili…
Dikush ka shpikur një matës lumturie fiks si në një videolojë
Analizon përdorimin e fjalëve në Twitter, vendi më i lumtur në tokë Lojërat mbushen me matësa. Mund të keni matës për health-in, qëndrueshmërinë, magjinë, urinë, etjen, XP, madje edhe shëndetin e mendjes. Dhe në disa lojëra, matësit mund të tregojnë se…
DiRT 5 Review
Tre vjet më parë, DiRT 4 u lançua si një simulator racing. Duket se Codemasters hartuan një plan tjetër për serinë e tyre të lojërave pas DiRT 4, pasi DiRT Rally 2.0 i vitit 2019 shpejt zuri vendin e parë…
Spotify hyn në botën e eSports me një podcast për League of Legends
Spotify partnerizohet me Riot Games për përmbajtje ekskluzive Siç tregon gjithçka, Spotify vazhdon të pasurojë shërbimin e tyre digjital me podcast-e ekskluzive dhe tani është gati të mirëpresë fushën e esports. Kompania njoftoi një partneritet shumë-vjeçar me Riot Games, duke…