fbpx

Tag: playstation

PlayStation mund të sjellë lojërat e saj në mobile
Kur përmendim fjalën gamer shpesh nga vijnë ndërmend personat të cilat luajnë në një konsole ose në PC. Por PlayStation po përpiqet ta ndryshojë këtë gjë pasi kompania mund të sjellë lojërat e saj më të fundit në pajisjet mobile.…
The Last Of Us po bëhet remake për PlayStation 5
Naughty Dog aktualisht është duke punuar në një xhirim të 2013 The Last Of Us, sipas një raporti të ri interesant. Jason Schreier i Bloomberg sapo ka publikuar një pjesë të thellë që zbulon se si një ekip i vogël…
Çfarë është një shpejtësi e mirë e internetit për lojëra?
Për lojërat profesionale, reflekset e shpejta, strategjitë, fokusi dhe një mendje e mprehtë, janë të gjitha elemente të rëndësishme, por çdo lojtar e di se lidhja e tyre e internetit gjithashtu luan një rol po aq të rëndësishëm si në…
PS5 bëhet konsola zyrtare e NBA 2K

NBA 2K League ka hyrë në një partneritet shumë-vjeçar me Sony Interactive Entertainment që e bën PlayStation 5 të kompanisë konsolën zyrtare të ligës. Marrëveshja hyn në fuqi këtë muaj dhe do të shohë të 23 ekipet dhe 138 lojtarët…

Këto janë lojërat falas të PlayStation Plus për muajin prill 2021
Abonuesit e Playstation Plus do të kenë akses falas në tre lojëra në muajin Prill: Days Gone, Oddworld: Soulstorm dhe Zombie Army 4: Dead War. Të treja do jenë të disponueshme për t'u shkarkuar nga data 6 Prill deri në…
Ky dizajn i PlayStation 5 me motive të “Ghost of Tsushima” duket mahnitës
Loja Ghost of Tsushima është diçka ndryshe e sjellë nga Sucker Punch Productions, të cilët janë krijuesit dhe të lojërave Sly Coopers. Suksesi i Ghost of Tsushima ishte i madh, me mbi 6 milion kopje të shitura në mbarë botën.…
Sony do të ndërpresë PlayStation Store për PS3 dhe PSP në Korrik
Sony Interactive Entertainment (SIE) ka njoftuar se do t'i japë fund mbështetjes për PlayStation Store në PS3, PSP dhe PS Vita më vonë këtë vit. Lajmi u shpërnda përmes një update-i në faqen e internetit të aplikacioneve, veçorive dhe shërbimeve…
Këto mund të jenë lojërat falas të PS Plus për muajin prill 2021
PS Plus është një prej abonimeve që PlayStation ka dhe që iu ofron përdoruesve të PS4 ose PS5 lojëra falas çdo muaj. Këto mund të jenë lojërat falas që PS Plus mund të sjellë për muajin prill. Duket se nganjëherë…
Këto janë lojërat kryesore që marsi i 2021 do sjellë
Dita ditës efektet e pandemisë në ekipet e zhvillimit po bëhen gjithnjë e më të dukshme. Zakonisht, dy muajt e parë të çdo viti po lëviznin me një ritëm të vakët, por në mars motorët e industrisë së lojrave filluan…
Lojëra të Playstation si God of War, do të aksesohen në PC
Ndërmjet një liste të lojërave ekskluzive të tjera si Uncharted Collection nga Playstation, qëndron dhe God of War, e cila do të bëhet e aksesueshme në PC sipas një leaker-i në Twitter. Disa lojëra të Playstation, duke përfshirë reboot-in e…