Tag: playstation

PlayStation Stars i Sony do të lançohet këtë Shtator
Programi i ardhshëm i besnikërisë i Sony PlayStation Stars do të nisë më vonë këtë vit. PlayStation Stars është një skemë shpërblimesh falas që ju jep dhurata dixhitale vetëm për përdorimin e PS5 ose PS4. Duke plotësuar sfida të ndryshme…
PlayStation njofton një State of Play të ri për Shtator 2022
Ashtu si Nintendo, PlayStation ka njoftuar se do të mbajë ekspozitën e saj të ardhshme të lojërave brenda ditës së ardhshme. Duke u kthyer në gusht, fansat kanë vazhduar të presin që një transmetim i ri i PlayStation State of…
Marvel’s Spider Man 2 do të vijë “së shpejti”
Një insider i njohur i PlayStation ka treguar se Insomniac Games "së shpejti" do të shfaqë pamjet e para të lojës Marvel's Spider-Man 2. U njoftua për herë të parë vitin e kaluar, Insomniac konfirmoi përmes një traileri debutues se…
PlayStation Plus po shton goxha lojëra klasike
Sony ka shtuar në librarinë e tij goxha lojëra klasike që përdoruesit e PlayStation të kenë mundësinë që t’i luajnë kur të duan. Dhe tashmë disa lojëra të reja kanë ardhur të cilat nuk duhet t’i humbisni. Libraria e Sony…
PS Plus zbulon lojërat falas për Shtatorin
Sony ka zbuluar së fundmi se do të sjellë lojëra të reja për shtatorin në PS Plus në PlayStation 4 dhe PlayStation 5. Më poshtë do të gjeni listën e lojërave që do të vijnë për çdo tier të PS…
PlayStation rrit fokus në industrinë e lojërat mobile
Sot, divizioni i Sonyt PlayStation njoftoi blerjen e Savage Game Studios, një ekip i zhvillimit të lojërave me bazë në Berlin dhe Helsinki me fokus në zhvillimin e lojërave aksion për platformat celulare. CEO dhe bashkëthemeluesi Michail Katkoff prezanton ekipin…
Sony prezanton modelin Pro të PS5 DualSense
Sony prezantoi një controller të ri për PlayStation 5 gjatë Gamescom 2022 i cili quhet Dualsense Edge. Sony ka zbuluar një controller të ri PlayStation 5 DualSense gjatë Gamescom 2022. Muajt e fundit, thashethemet dhe raportet janë qarkulluar duke sugjeruar…
Sony rrit çmimet e PlayStation 5 mbarë botën
Sony rrit çmimin e PlayStation 5 në pjesën më të madhe të globit, përveç SHBA-së Ne jemi bërë shumë të njohur me rritjen e çmimeve për pjesët e PC-ve këto vitet e fundit, por fatkeqësisht tani është radha e consolave.…
Avatar: The Last Airbender mund të vijë në PS5
GameMill Entertainment duket se do të lançojë një lojë të re Avatar: The Last Airbender për PS4 dhe PS5 këtë vit. Loja e re ekskluzive Avatar, e quajtur Quest for Balance, është renditur në Amazon Japan për PS4 dhe PS5…
Lojrat më të mira PS Plus
Cilat janë lojërat më të mira PS Plus? PS Plus, i njohur gjithashtu si PlayStation Plus, është shërbimi kryesor i abonimit i Sony për PS5 dhe PS4, duke ofruar funksionalitet në internet me shumë lojtarë, kursime në cloud dhe zbritje…