Tag: Playground Games

Zbulohet harta e ‘Forza Horizon 5’ dhe është çmendurisht masive
Microsoft dhe Playground Games kanë treguar hartën e plotë për Forza Horizon 5 dhe, siç pritej, është e madhe. Shume e madhe në fakt. Nëse kjo do të ishte ndonjë lloj loje tjetër open world, lojtarët do të thonin se…
Tashmë mund të garoni me makinën e Cyberpunk 2077 në Forza Horizon 4
Playground Games dhe CD Projekt Red po shtojnë makinën nga loja e Cyberpunk 2077 në lojën racing open-world, Forza Horizon 4. Studiot njoftuan marrëveshjen në The Game Awards dje. Makina është në dispozicion si përmbajtje falas për t'u shkarkuar në…
Mos prisni që loja e re Fable të dalë së shpejti
Fable e Playground Games mund të mos dalë deri në të paktën 2022 Tashmë ne e dimë që aventura e re Fable po vjen vetëm në PC dhe Xbox X Series, që shumë u bë e qartë në Xbox Games…
LEAK: Më shumë se 120 makina të reja do të vijnë në Forza Horizon 4
Leak-u më i fundit i Forza Horzion 4 është mjaft i madh Dataminers duket se kanë zbuluar një listë me më shumë se 120 makina në Forza Horizon 4, të cilat mund të vijnë në lojë gjatë sezonit të ardhshëm.…
Forza Horizon 4 arrin të ketë mbi shtatë milion lojtarë
Forza Horizon 4 ka sjellë mbi shtatë milion lojtarë që kur u lançua në tetor. Kjo shënon një nivel mjaft të madh suksesi për të. Zhvilluesi i saj, Playground Games nuk ka dhënë informacione specifike se si deshifrohen këto numra…
Forza Horizon 4 Review
Në tetor 2012, lançimi i Forza Horizon arriti për t’i dhënë zgjidhje asaj që Forza Motorsport ka kërkuar për mjaft kohë. Një lojë si Forza Motorsport 4, open world, me një hartë interesante, me vëmendjen mbi eksplorimin dhe sigurisht të…
Forza Horizon 4: Shfaqja e gameplay-t të lojës gjatë Gamescom 2018
Një vështrim i thelluar në modalitet e reja, karakteristikat dhe 'courses' në Forza Horizon 4, live nga Gamescom! Microsoft dhe Playground Games i dhanë publikut materiale të reja për Forza Horizon 4 gjatë Gamescom 2018 në Gjermani. Materiali është i pasur më…