Tag: ping

Si të rregulloni ping-un e lartë në Valorant
Vonesat e larta janë ndoshta një nga problemet më të bezdisshme që çdo lojtar i FPS mund të përballet ndërsa luan video lojëra multiplayer. Jo vetëm që pengon aftësinë tuaj për të performuar mirë gjatë ndeshjeve intensive, por gjithashtu shtyp…
Ja se si mund ta ulni ping në League of Legends
Të luash me një ping të lartë në çdo lojë online mund të jetë shumë zhgënjyese, dhe e njëjta gjë vlen edhe për League of Legends. Ja se si ju mund të ulni pingun tuaj. Çfarë është një ping i…
Si mund të ulni pingun në PUBG?
Me gjithë popullaritetin e PUBG Mobile, krijimi i parë Battle Royale i Bluehole, PUBG, ende gëzon një bazë lojtarësh të respektueshme. Loja mund të duket e frikshme për lojtarët më të rinj, dhe ka një aftësi të lartë, mirësjellje ndaj…
Si të përmirësoni ping-un tuaj në PUBG Mobile
Ja disa mënyra për të ulur ping në lojë Duke qënë se PUBG Mobile është një lojë online, një prej aspekteve më të rëndësishme është padyshim lidhja juaj me internetin. Rekomandohet që lojtarët të përdorin WiFi, pasi zakonisht kështu lojtarët…
Si të rregulloni problemet e pingut të lartë në CSGO
Këto janë katër mënyra për të rregulluar problemet e lag-ut në CSGO Ping-u i lartë është vazhdimisht problem në lojëra online si CS:GO. Nëse nuk e dini, ping në lojëra online i shpjeguar thjeshtë është koha që i duhet serverit…
Lojtari i Fortnite bën gabimisht ping një llama 3000 km larg
Për shumë lojtarë të Fortnite, sistemi i pingut mund të jetë çështje fati. Ndonjëherë, nuk i bën dot ping një item që është mu përpara teje, sepse crosshairs ishin një piksel mangut. Ndonjëherë gjithsesi, siç e demonstroi një lojtar mund…
Riot do të zgjidhë problemet e lag-ut që solli Clash
Shumë lojtarë raportuan probleme gjatë kësaj fundjave Gjatë Clash-it të kësaj fundjave në League of Legends, shumë lojtarë raportuan probleme të shumta me ping, lag dhe crash-e të lojës. Nëse ishit pjesë e këtyre lojtarëve, mos u shqetësoni, pasi Riot…
Tfue shpjegon pse lojtarët do të ndalojnë së luajturi Fortnite
Sipas tij, controllers po shkatërrojnë lojën Ping dhe aim assist kanë qënë prej kohësh një temë debati në Fortnite, me njerëzit që kanë të gjithë opinionet e tyre mbi atë çka mund dhe mund të mos pranohet. Tfue është një…
Dr Disrespect thotë se pingu i PUBG është arsyeja pse askush nuk e luan
Streamer-i ndau disa fjalë me zhvilluesit e lojës. Pas një vdekjeje ironike në PlayerUnknown’s Battlegrounds, Dr Disrespect ose Guy Beahm filloi të fliste tërë inat për pingun e battle royale-it, duke thënë se loja është aq e neveritshme sa ja shpif.…
PUBG do të marrë sistemin e vet të pingut me Radio Messages
PUBG më në fund po provon dorën me një nga tiparet më të pëlqyera të battle-royale, sistemin e pingut. Update-i i 30 që u bë sot në test servera prezantoi Radio Message, një ping wheel me tekst, që ju jep…