Tag: NPC

Ku të gjeni ‘Exotic weapons’ në Fortnite Chapter 2 Season 7
Exotic weapons janë disa nga armët më të fuqishme që mund të shtoni në Fortnite Chapter 2 Season 7, por nuk janë të lehta për t'u gjetur. Ja se si t’i bëni tuajat. Armët si Dragon's Breath Sniper dhe Burst…
GTA 5 zbulon arsyen pse ndjekjet e policisë me 5 yje nuk mbarojnë kurrë
Grand Theft Auto 5 është një prej lojërave më popullore që akoma ka një sukses tepër të madh. Së fundmi dikush ka zbuluar arsyen se pse ndjekjet e policisë kur keni 5 yje pothuajse nuk mbarojnë kurrë. GTA 5 ka…
Free Guy sjell Ryan Reynolds si një NPC në një videolojë
Free Guy do ju bëjë të mendoheni dy herë përpara se të ngatërroheni me një NPC në GTA. Në këtë trailer të ri të Free Guy, një NPC i parëndësishëm në një videolojë të dhunshme merr vullnet të lirë. Deri…
Activision do krijojë NPC duke përdorur të dhënat tuaja
Herës tjetër që do të luani një lojë të Activision, mos u çudisni po t'ju duket sikur po shikoni veten në pasqyrë. Activision do që ti bëjë online bots sa më realistikë dhe një aplikim për një patentë sugjeron se…
Cyberpunk 2077 nuk do ju lejojë të sulmoni fëmijë ose NPC të lidhura me historinë e lojës
CD Projekt Red së fundmi konfirmoi se lojtarët nuk do të lejohen të sulmojnë fëmijë ose NPC të lidhur me historinë e lojës në Cyberpunk 2077. Ky informacion ju komunikua një fansi që pyeti nëse do mund të vrisje njerëz…
Lojtarët e EVE Online kërcënojnë se do lënë lojën pas vendimit të fundit të zhvilluesit
Pas ndryshimeve të mëdha në mekanikat e saj, krijuesi i EVE Online, CCP Games njoftoi planet e tij për të ndryshuar local chat për të gjithë hapësirën null-sec. Ky vendim vjen pas sulmeve të papritura të NPC javën e shkuar,…
Lojtarët e Eve Online po masakrohen nga sulme NPC
Lojtarët e Eve Online janë nën sulm dhe duket se këtë herë, fajin nuk e kanë rivalitetet e vazhdueshme të lojës. Mbrëmjen e shkuar lojtarët filluan të raportonin se Drifters (një fraksion NPC i lojës), që shumicën dërrmuese të kohës…
Po të mos ishte për lojtarët, Wastelanders nuk do të ishte fare në planet e Bethesda
Duhet të falenderojmë këmbënguljen e lojtarëve për NPC e reja të Fallout 76. Lajmi se Fallout 76 do të marrë njerëz si NPC në update-in e Wastelanders ka bërë shumë lojtarë të hidhen përpjetë nga gëzimi. Mungesa e këtyre NPC-ve…