fbpx
Engjell
Engjell
9 Articles0 Comments

Kjo metodë mund të ulë me 70% kohën e loading screen në GTA 5
GTA 5 është një ndër lojërat më argëtuese që mund të gjeni por një ndër problemet e saj kryesore është loading screen i cili të themi është goxha i gjatë dhe bezdisës. Por dikush ka arritur që ta shkurtojë këtë…
GTA 5 zbulon arsyen pse ndjekjet e policisë me 5 yje nuk mbarojnë kurrë
Grand Theft Auto 5 është një prej lojërave më popullore që akoma ka një sukses tepër të madh. Së fundmi dikush ka zbuluar arsyen se pse ndjekjet e policisë kur keni 5 yje pothuajse nuk mbarojnë kurrë. GTA 5 ka…
Ky adoleshent ndalohet që të luajë FIFA përsëri
EA ka ndaluar 18 vjeçarin Patrick O’Brien të luajë FIFA për pjesën tjetër të jetës së tij Teksa luajmë FIFA na ndodh shpesh që të nxehemi dhe t'i nxjerrim ato duke bërtitur ose ofenduar ndonjë nga lojtarët me të cilët…
Dragon Ball Heroes prezanton arc e ri
Super Dragon Ball Heroes është gati të hyjë në një arc krejt të ri i cili do të quhet "Space-Time War Arc" i cili pritet të kthejë protagonistë dhe antagonistë të ndryshëm nga seria e Dragon Ball. Dragon Ball Heroes…
Pokémon Legends Arceus është loja më e re open-world e serisë Pokémon
Dy lojëra të reja Pokémon janë njoftuar si pjesë e 25 vjetorit të Pokémon dhe njëra është një lojë open-world që adhuruesit e kësaj serie e kanë pritur për një kohë të gjatë. Pokémon Legends Arceus është një lojë krejt…
GTA pozicionohet përsëri në vendin e dytë në Twitch
Grand Theft Auto V ka patur një rritje të madhe që nuk tregon shenja ngadalësimit, duke shkaktuar disa ndryshime interesante në renditjen e Twitch. Valheim gjithashtu mund të ketë një rritje të madhe por akoma nuk i dihet. Nëse një…
Loadout më i mirë për AUG në Warzone
Me lançimin e Call of Duty: Warzone Season Two, zhvilluesi Raven Software duket se po sjell ndryshime të reja në arsenalin e armëve. Raven Software si gjithmonë ka sjellë edhe këtë herë ndryshime në mënyrë të fshehtë tek armët e…
Gjithçka që ne dimë mbi hartën e re në Warzone
Duket sikur Verdansk, harta e parë e madhe në Warzone po përfundon më në fund kur Season 2 të përfundojë në prill. Duke gjykuar nga thashethemet që po qarkullojnë, mund të themi që kjo harte do të zëvendësohet nga një…
Ky leak i Fortnite tregon se eventi Zero Point Event do të ndikojë në voice chat
Fortnite po shkon drejt një eventi të ri në fund të sezonit ashtu siç e kemi parë në sezonet e mëparshme, dhe falë disa informacioneve nga skedarët e lojës pas update të fundit të zbuluara nga datamines, ne kemi disa…