The Witcher 3 po merr një version të përmirësuar next-gen falas
...por vetëm nëse e keni The Witcher 3 tani, mund ta merrni falas "The Witcher 3 do të vijë në gjeneratën tjetër!" njofton postimi i CDPR në Twitter. "Një version i përmirësuar vizualisht dhe teknikisht i lojës do të jetë…
Xbox Series X do të lëshohet këtë Nëntor
Së bashku me njoftimin për një vonesë të dukshme të Halo Infinite, Microsoft dha vëmendjen dhe për një informacion tjetër të rëndësishëm në lidhje me Xbox X Series. Konkretisht, kompania zbuloi muajin e lëshimit të konsolit. Xbox Series X do…
PES në next-gen do të jetë një “nivel krejt tjetër”, sipas Konami
PES 2021 do të dalë si "update sezonal" Konami aktualisht është "duke punuar fort" në një lojë të gjeneratës së ardhshme PES që do të sjellë ekskluzivitetin "në një nivel krejt të ri" me modele lojtarësh më realiste, animacione, fizikë…
Tencent po punon për një lojë open-world AAA për next gen
Loja e tyre pritet të vijë në PS5 dhe Xbox Series X Tencent është një prej emrave më të mëdhenj në industrinë e gaming. Një raport i ri tregon se Tencent po hap një studio zhvillimi lojërash, e cila po…
Lojtarët e gjeneratës aktuale të Marvel Avengers do të marrin falas upgrade-in next-gen
Me kaq shumë lojëra të shkëlqyera që akoma duhet të vijnë për konsolat ​​e gjeneratës aktuale gjatë gjysmës së dytë të vitit 2020, ekziston një ngatërresë e vështirë ku lojtarët duhet të vendosin nëse duhet të luajnë menjëherë ose të…
Sony mund të zbulojë listën e lojërave next-gen në qershor
Koha po afron. Fansat e PlayStation mund të mësojnë më shumë informacion për lojërat e gjeneratës së ardhshme të Sony, pasi kompania ka planifikuar disa evente të vazhdueshme këtë verë. Kjo sipas një raportimi të bërë së fundmi. Teksa e…
Xbox Series X mund të jetë më i lirë se PlayStation 5
Drejtori i Xbox Phil Spencer thotë se ndihet mirë për çmimin e Xbox Series X Xbox Series X pritet të lançohet gjatë këtij fundviti dhe ndërkohë që kemi shumë informacion mbi veçoritë e konsolës, nuk dimë asgjë rreth çmimit të…
Xbox Series X do të ketë një jetëgjatësi prej 7-10 vite
Microsoft ka thënë se Xbox Series X është dizenjuar për të zgjatur 7-10 vite në prezantimin e tij të fundit të Game Stack Live. Konsola si duket është dizenjuar për të zgjatur goxha si mall. Për ata që nuk janë…
Heshtja e Sony me PS5, ka ndihmuar shumë Xbox Series X
Të gjithë sytë janë te Microsoft për momentin. Një gjeneratë e re konsolash për gaming do të vijë 2020, por duke ditur se si po e menaxhon marketingun Sony për PlayStation 5, nuk dallohet shumë mirë. Deri më tani, përsa…
Janë bërë leak parametrat e GPU të Xbox Series X dhe PS5
Duket se Xbox Series X do të ketë një kartë grafike më të mirë se PlayStation 5 Nëse raportimet e leaker-ave janë të sakta, mbase kemi zbuluar se sa të fortë do të jenë Xbox Series X dhe PlayStation 5.…