Tag: MrBeast

MrBeast zbulon videon më të shtrenjtë për 100 Milion Subscribers
Ylli i YouTube, Jimmy "MrBeast" Donaldson njihet për shumë gjëra - burgerë të licencuar, sfida të rrezikshme dhe duke bërtitur me zë të lartë duke qenë mes tyre. Megjithatë, pa dyshim, ai është më i njohur për paratë e tij…
MrBeast i kërkon Elon Musk pronësinë e Twitter??
Elon Musk është i gatshëm t'ia dorëzojë çelësat e Twitter-it Jimmy 'MrBeast' Donaldson nëse ai arrin të mbyllë marrëveshjen, por kjo do të ishte në rrethana paksa të papëlqyeshme. Edhe pse i ka mbushur duart plot me Tesla, SpaceX dhe…
MrBeast tregon se si u frymëzua nga Elon Musk
Jimmy 'MrBeast' Donaldson shpjegoi se si Elon Musk ndihmoi në frymëzimin e përmbajtjes së tij në YouTube, duke pretenduar se përpjekjet e CEO të Tesla për të përmirësuar botën dhe "rindërtuar imagjinatën" luajtën një rol. Përpjekjet filantropike të MrBeast janë…
MrBeast thyen rekordet e shikimeve ne YouTube në disa kanale
Jimmy "MrBeast" Donaldson pati një Mars të jashtëzakonshëm me rekord shikueshmërie në YouTube. Por çfarë i shtyu kaq shumë njerëz drejt kanalit të tij? MrBeast është një nga content creators më të mëdhenj në YouTube falë videove të tij inovative,…
Rekordi i MrBeast në YouTube kalohet nga ngjarja në Oscars
Për ata që kanë qenë në errësirë mediatike, çmimet Oscar u zhvilluan mbrëmjen e së dielës. Megjithatë, në vend që të gjithë të festonin arritjen e Will Smith, pasi ai u bë i pesti me ngjyrë që merr çmimin Oscar…
MrBeast konfirmon projektin e ardhshëm
Pavarësisht nëse e doni, e urreni ose thjesht vazhdoni të jetoni jetën tuaj duke ditur se ai është një person që ekziston, nuk ka dyshim se ai ka numër ndjekës jashtëzakonisht të lartë. YouTuber(emri i vërtetë i të cilit është…
‘Squid Game’ i MrBeast ka pothuajse po aq shikime sa edhe seritë origjinale
Në rast se e keni humbur, MrBeast bëri përshtatjen e tij të Squid Game. Krijuesi i njohur për idetë e tij të videove në shkallë të gjerë ka tejkaluar veten duke bërë një kopje të tërë të lojërave konkurruese të…
Si e rikrijoi MrBeast Squid Game, shfaqjen hit të Netflix
MrBeast më në fund ka lançuar interpretimin e tij të shfaqjes së suksesshme të Netflix, Squid Game, pas një muaji përkiushtimi rreth projektit prej 2 milionë dollarësh, dhe versioni i yllit të YouTube është gjithashtu rrënqethës.  Gjatë disa javëve të…
Lojtarja 67 e Squid Game të MrBeast lë internetin të mahnitur
Një pjesë e komunitetit ka mbetur i mahnitur nga lojtari 67 nga Episode 1 i versionit real të Squid Game të Jimmy "MrBeast" Donaldson. Pasi seriali hit i Netflix, Squid Game, u publikua në shtator 2021 dhe theu rekorde të…
Interneti tashmë e urren MrBeast dhe kjo është arsyeja pse
Në një kthesë mjaft befasuese të ngjarjeve, interneti tani ka shpallur se dëshiron që të heqë dorë nga MrBeast. Kjo ka ndodhur në dritën e rekreacionit të shumëpritur të sponsorit Squid Game, i cili do të publikohet diku javën e…