Tag: MMORPG

Njoftohet një lojë e re MMORPG e quajtur BitCraft
Clockwork Labs, një studio e re e pavarur e lojërave, lëshon një reklamë njoftimi për lojën e saj të re MMORPG, BitCraft. BitCraft, një sandbox i ri MMORPG i krijuar proceduralisht, është shpallur zyrtarisht. Loja aktualisht është duke u zhvilluar…
Luani këtë lojë falas në PC së shpejti
Bless Unleashed është një MMORPG free-to-play që tani do të jetë edhe PC, pas lançimit të tij në 2020 në Xbox dhe PlayStation. Duke pritur lançimin më 6 gusht, versioni PC i Bless Unleashed do të vazhdojë me versionin e…
Kjo është loja e duhur falas anime singleplayer dhe MMORPG për ju
Nëse jeni në kërkim të lojërave të stilit anime dhe që iu ofron shumë dyluftim, atëherë SoulWorker është loja ideale për ju të cilën duhet ta luani. SoulWorker zhvillohet në një botë të mbushur plot me përbindësha kundër të cilëve…
Loja e re e Amazon do të shesë ‘boosts’ brenda në lojë, lojtarët reagojnë keq
Loja e re e Amazon, New World po kalon disa testime alfa dhe një tipar i propozuar nuk po shkon mirë. Shënimet e patch-it sugjeruan se loja MMORPG mund të shesë një formë të ‘boost’ së XP-së në lojë, duke…
Këto janë lojërat falas të Steam që mund të luani momentalisht
Lojërat më të mira falas në Steam, nga loja MMORPG si Rift, titulli i njohur MOBA, Dota 2, te loja BR Apex Legends, këtu janë lojërat që mund të provoni falas për PC. Dota 2 Dota 2 është një nga…
New World, MMO e ardhshme e Amazon, është vonuar
Përhapja e coronavirus ka shkaktuar që skuadra e zhvillimit të punojë në shtëpi, rrjedhimisht duke i ngadalësuar gjërat. MMO e ardhshme New World nuk do të vijë në kohë për lançimin e saj të parashikuar në maj. Kjo u njoftua…
Krijuesi i League of Legends zbulon planet e Riot për një MMORPG
Sipas Marc Merrill, Riot Games duhet të përballet me disa pengesa përpara se të publikojë një lojë MMORPG bazuar në League of Legends Deri para pak kohësh, emri i Riot Games ishte bërë meme në komunitetin e gaming, pasi loja…
New World është një MMO nga Amazon Games që do të vijë në 2020
The Game Awards na dhanë mundësinë të shikonim RPG e re për herë të parë Amazon Games ka konfirmuar gjatë The Game Awards se MMORPG New World do të lançohet në maj të 2020s. Loja open world në PC është…
Runescape Mobile është lançuar në early access
Rikthejuni kujtimeve në smartphone-in tuaj Jagex zbuloi se Runescape Mobile më në fund ka ardhur në mobile në early access. Loja MMORPG e cila ka brenda saj me versionin për desktop, mund të shkarkohet tani në Google Play Store. Megjithatë,…
ArcheAge: Unchained është live dhe premton një MMO pa ‘pay-to-win’
ArcheAge: Unchained kushton $25.99, por eleminon metodat 'pay-to-win'. ArcheAge ka qarkulluar për një pjesë të mirë të dekadës së fundit dhe sado që MMORPG free-to-play ka tërhequr shumë lojtarë, gjithashtu ka marrë shumë kritika, pasi i ka dhënë lojtarëve mundësinë…