Tag: koei tecmo

Samurai Warriors 5 zbulon karaktere të rinj
Së fundmi, Koei Tecmo ka mbajtur një livestream i cili ka zbuluar gameplay, karaktere dhe detaje rreth lojës së re së Samurai Warriors 5. Në këtë livestream u shfaq trailer i ri i cili nga prezantoi me personazhet e rinj…
Sipas thashethemeve Square Enix ka vendosur të publikojë një Spinoff të ri të Final Fantasy
Gjatë fundjavës, një numër thashethemesh kanë qarkulluar rreth njoftimeve të mundshme të E3. Në veçanti, një thashethem duket se po vërtitej rreth dy faqeve të internetit, Reddit dhe forumi i lojrave Resetera, në lidhje me një spinoff të ri Final…
Trailer i Samurai Warriors 5 tregon karakteret që mund të luani
Samurai Warriors 5 është vendosur të shfaqet në vetëm disa muaj dhe duke drejtuar në lançimin e tij zhvilluesi Omega Force dhe Koei Tecmo që kanë publikuar një trailer të ri për të krijuar ndopak ngacmim. Fillimisht kastin e personazheve…
Samurai Warriors 5 zbulon karaktere të rinj dhe Ultimates të reja
Koei Tecmo zbuloi detaje të reja për lojën e Omega Force 1 kundrejt 1000, Samurai Warriors 5 që vjen në PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch dhe Steam në 27 korrik 2021. Zhvilluesit zbuluan detaje rreth aftësive Ultimate që secili…
Atelier Ryza 2: Lost Legend & the Secret Fairy Review
Historia e Atelier Ryza 2 është e vendosur disa vite pas përfundimit të lojës Atelier Ryza 1 dhe është hera e parë që shohim një lojë të serisë Atelier që ka një sequel direkt me të njëjtit personazh. Ryza me…
Samurai Warriors 5 vjen me risi në gameplay dhe grafika
KOEI TECMO Europe dhe Omega Force kanë prezantuar së fundmi lojën e tyre më të fundit të quajtur Samurai Warriors 5 e cila do t'iu sjellë lojtarëve një dramë historike epike. Historia e Samurai Warriors 5 nis pas luftës Onin…
Atelier Mysterious Trilogy Deluxe Pack do të dalë në prill
Koei Tecmo Europe njoftoi se Atelier Mysterious Trilogy Deluxe Pack do të mbërrijë në Nintendo Switch, PlayStation 4 dhe PC në 22 Prill, 2021. Për më tepër, Atelier Sophie DX do të shfaqë një episod dhe kostum të ri. Twitter-i…
Persona 5 Strikers mund të vijë në Steam
Me sa duket loja Persona 5 Sramble: The Phantom Strikers të vijë në Steam Nëpërmjet një video të fshehur në kanalin e YouTube të kompanisë zhvilluese, Atlus, është zbuluar nga fansat e Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers se loja…
Zbulohen pamje nga gameplay i Atelier Ryza 2
Shfaqen pamje nga Atelier Ryza 2: Lost Legend & the Secret Fairy gjatë një livestream Seria e dytë e Atelier Ryza do të vijë gjatë vitit tjetër dhe është vazhdimi i Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout e…
Hyrule Warriors: Age of Calamity Review
Nintendo Switch shquhet për shumë lojëra të ndryshme dhe një ndër to është Legend of Zelda: Breath of the Wild. Kjo seri sjellë tashmë një prequel spin-off të quajtur Hyrule Warriors: Age of Calamity. Por a është kjo lojë në…