Tag: iOS

Apple thyen rekord duke dërguar 90.1 milionë iPhones në Q4 2020
Pak pasi Apple njoftoi fitimet e çerekut të parë të 2021, informacione të reja tregojnë se sa iPhones janë paketuar për në Q4 të 2020. Shifra është masive. Suksesi i kompanisë mund të lidhet me lançimin e serisë së iPhone…
Sa njerëz vazhdojnë të luajnë Fortnite në 2021?
Epic Games ka qenë shumë konservator kur bëhet fjalë për publikimin e shifrave zyrtare në kohët e fundit, duke përmendur edhe pikat specifike të lojtarëve të përgjithshëm të arritur. Në maj të vitit 2020, Epic njoftoi se Fortnite kishte 350…
Fortnite po i jep V-Bucks falas përdoruesve të iOS që u ndikuan nga ban-i i Apple
Pasi Fortnite u bë ban në iOS dhe Mac përpara disa muajve për shkak të një konflikti me Apple, Epic Games ka njoftuar se do të fillojë të japë V-Bucks falas si bonus për të gjithë ata që kishin blerë…
Fortnite do të mund të luhet në iOS sërish, por me një kleçkë
Heqja e Fortnite nga Apple App Store dhe beteja e vazhdueshme ligjore mes Epic Games dhe Apple është mëse e ditur në këtë pikë. Për këtë arsye lojtarët e Fortnite kanë krijuar përshtypjen se nuk do të mund ta luajnë…
Saga e XCOM 2 tani është në dispozicion në iPhone ose iPad
Ju nuk keni pse të ndizni një konsol ose PC nëse dëshironi të ri-përjetoni luftën e XCOM 2 kundër pushtimit të jashtëtokësorëve. Feral Interactive ka lëshuar XCOM 2 Collection për $25 në iOS që përfshin të gjithë XCOM 2: War…
Veçoria e re e WhatsApp parandalon njerëzit që t’ju bezdisin
WhatsApp është një nga aplikacionet më të njohura të mesazheve dhe ne nuk mund ta anashkalojmë këtë fakt, dhe ka shumë karakteristika që janë krijuar për ta bërë përvojën e përdoruesit shumë më të lehtë dhe më të thjeshtë. Një…
Kur do të kthehet Fortnite në App Store për iPhone?
Vendimi i fundit i gjykatës së rrethit të Shteteve të Bashkuara na ka dhënë një ide të përafërt se kur mund të presim ta shohim Fortnite në App Store Kur Epic bëri lëvizjen për të zbatuar një mënyrë pagese të…
Among Us kap rreth 60 milionë përdorues aktivë çdo ditë, shumica në mobile
Një nga zhvilluesit e Among Us zbuloi disa të dhëna shumë interesante që tregonin realisht shkallën e madhe të rritjes së popullaritetit të lojës përgjatë muajve të shkuar. Forest Willard, një nga tre njerëzit që krijuan lojën në 2018n, zbuloi…
84-vjeçarja mëson programim dhe krijon një lojë për iPhone
Masako Wakamiya është larg nga të qenit e moshuarja juaj tipike. Në moshën 84 vjeç, kjo grua japoneze e apasionuar pas teknologjisë përdori gjithçka që dinte për kodim për të prodhuar një aplikacion iPhone dhe ajo dëshiron të frymëzojë të…
Apple nxjerr sot iOs 14 dhe iPadOS 14
iOS 14 dhe iPadOS 14 sjell veçori të reja dhe shumë ndryshime Përditësimi i madh i radhës i software për të gjitha pajisjet e Apple si iPhone, iPad, Apple TV dhe Apple Watch është pothuajse gati. Gjatë eventi “Times Flies”…