Tag: horizon forbidden west

Sony ofron next-gen upgrades falas për lojërat first-party
Lajm i mirë: Ju nuk do të duhet t'i paguani Sony para shtesë për të përditësuar kopjen tuaj PS4 të Horizon Forbidden West në një version PS5. Lajm i keq: Sony nuk ofron më përditësime falas pas kësaj. Në fillim…
Horizon Forbidden West mund të shtyhet në 2022
Duket se sezoni i madh i eventeve PlayStation mund të vonohet. Horizon Forbidden West fillimisht u njoftua se do të lançohej në fund të vitit 2021, por raportet këtë javë pretendojnë se Sony do ta shtyjë lojën përsëri në vitin…
Top 5 lojërat e ardhshme për një përvojë të përsosur të gaming në TV
Të gjithë lojtarët, profesionistë dhe amatorë, ndjekin gjithmonë atë që po ndodh në botën e video games. Çdo vit, në rrjetet e mediave sociale dhe portalet e specializuara të internetit për lojëra, ne jemi duke pritur lajmet e të gjithë…
Loja e ardhshme God of War vonohet deri në 2022
God of War: Ragnarok, i cili duket të jetë titullijozyrtar për vazhdimin e God of War i vitit 2018, sipas prezantimit të investitorit të Sony nga muaji i kaluar, është vonuar. Kjo nuk është shumë e habitshme duke marrë parasysh…
Vazhdimi i God of War do të vijë dhe në PS4
Sipas një interviste të re me Hermen Hulst, kreu i PlayStation Studios, Gran Turismo 7 dhe vazhdimi i God of War nuk do të jenë ekskluzive për PlayStation 5, ato gjithashtu do të lëshohen në PlayStation 4. Në intervistë, e…
Sony ka shitur deri tani 7.8 milion PS5
Sony sapo publikoi raportin e saj tremujor të fitimeve, duke na dhënë një vështrim se sa PlayStationsa ka shitur gjatë tre muajve. Në këtë pikë, Sony ka shitur 7.8 milion PlayStation 5, duke rritur të ardhurat e lojrave në një…
Një leak sugjeron se Horizon: Forbidden West do të vonohet deri në 2022
Horizon: Forbidden West mund të vonohet deri në 2022, sipas një leak-u të bërë së fundmi. YouTuber-i Anton Logvinov komentoi në një postim në Twitter një listë lojërash që do të vonohen deri në 2022, duke shtuar edhe Horizon në…
Shikoni pamjet e reja nga Horizon Forbidden West
Një nga lojërat më mbreslënëse që u prezantua gjatë eventit të fundit të PlayStation 5 ishte Horizon Forbidden West. Aventura e re e Aloy është krijuar për gjeneratën e re që nga fillimi dhe siç pritej, Guerilla Games ka bërë…
Kur pritet të lançohet Horizon Forbidden West në PS5?
Horizon Forbidden West, vazhdimi i lojës Horizon Zero Dawn të 2017s, nuk do të vijë në PlayStation 5 deri në vitin 2021. Kjo u konfirmua nga drejtori i lojës Mathijs de Jonge, në një video të re që tregonte më…
Gjithçka që dimë për Horizon Forbidden West në PS5
Këtu është gjithçka që dimë për vazhdimin e parashikuar të hitit të 2017-ës, Zero Dawn Për më shumë se një dekadë, Guerrilla Games ishte e njohur për ekskluzivitetin e saj të fps shooter-it Killzone. Sidoqoftë, në vitin 2017, studioja hollandeze…